Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Ціни на газ влаштують комунальний колапс: що чекає на українців

В Україні може не вистачити грошей на надання субсидій українцям, передає Politeka з посиланням на Факти. А все через підвищення плати за комунальні послуги, зокрема за газ.

Як заявили в Міністерстві соціальної політики, там будуть змушені запросити велику субвенцію з бюджету на програму надання субсидій для населення через підвищення тарифу на блакитне паливо.

Це буде зроблено для того, щоб розміри субсидій могли вирости пропорційно тарифами. До того ж, субсидії тоді стануть доступними для більшої кількості громадян.

На даний момент на субсидії в бюджеті виділено 70 мільярдів гривень. Але, за попередніми розрахунками, кількість отримувачів субсидії збільшиться вдвічі – з 45 тисяч чоловік в місяць до 100 тисяч.

Відзначимо, що 19 жовтня стало відомо, що уряд прийняв рішення підняти тарифи на газ для населення на 23% (до 8,8 гривень за кубометр). Зроблено це було на вимогу МВФ, щоб забезпечити наступний транш фінансової допомоги.

До цього українців попередили, що нові правила отримання субсидій можуть обернутися справжнім апокаліпсисом.

«Через нові правил субсидії будуть урізати. Причому радикальним способом. Відповідно на сьогоднішній момент отримати субсидії стане дуже складно. Як наслідок варто очікувати масових неплатежів і зростання боргів на комуналку. Через високі тарифи людям буде складно платити за газ, у них просто не буде грошей», – заявив економіст Олександр Охріменко.

Більш того, як стверджує експерт, найближчим часом кількість субсидіантів «зменшиться в два рази».

Відзначимо також, що Кабінет міністрів змінив умови оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги. Згідно з новими правилами, при розрахунку житлової субсидії до сукупного доходу не включаються сплачені аліменти.