Понедельник, Октябрь 15, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Держава затіяла масштабну перевірку українців. Краще б перевірили звідки мільйони у чиновників

Субсидії — одна з основних статей витрат Державного бюджету України. Приблизно 70 млрд грн — стільки витратять на комунальні знижки в цьому році. Для порівняння, дворазове підвищення пенсій всім військовим обійдеться казні приблизно в 7 разів дешевше, передає Обозреватель.

Після зростання тарифів на комуналку уряд максимально спростив процедуру надання субсидій. Заповнити потрібно всього лише декларацію та заяву. І ніяких довідок. Минулої зими субсидію отримувала практично кожна друга сім’я, частина з них дійсно користуються допомогою, інші паразитують на недоліках системи.

Тіньові доходи, незадекларовану прибуток від здачі нерухомість в оренду — все це дозволяє отримувати допомогу від держави тим, кому вона не потрібна. Днями Міністерство фінансів презентувало своє рішення — законопроект про верифікацію. Причому перевіряти збираються не тільки субсидіантів, а й пенсіонерів, безробітних, тобто всіх, хто отримує будь-яку допомогу від держави.

Банківські рахунки, реєстри і покупки: дізнаються про все Створити єдину інформаційну платформу, куди буде доходити інформація з різних реєстрів, держвідомств — перше, що необхідно зробити для якісної верифікації, впевнені в міністерстві. Доступ до цієї платформи обмежать, що нібито забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах, в Україні ж ще кілька років тому списки пільговиків велися на папері, а єдиної бази субсидіантів не існувало.

Якщо законопроект приймуть, інформація про кожного, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і т.д. Крім того, платформу будуть поповнювати даними з різних реєстрів.

Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка — все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок. Перевіряти будуть в три етапи: до того, як дати допомогу, під час отримання допомоги і після. Згідно із законопроектом, якщо, наприклад, субсидіант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним. «Дозволяється верифікація інформації про реципієнтів, які не отримують допомогу в період до 3 років», — йдеться в законопроекті. Якщо під час верифікації виявили порушення, Мінфін повинен звернутися до того відомства, яке призначив цю виплату. Це може бути Пенсійний фонд, Міністерство соціальної політики і т.д.

Після цього є 15 днів щоб все ще раз звірити і прийняти рішення, забирати допомогу, або це помилка в реєстрі. Згідно з документом, сума неправомірно отриманої допомоги повертається державі в установленому законами розмірі. Якщо мова йде про субсидії, то доведеться повернути повну суму незаконної знижки.

Для прикладу, якщо українець купив собі телевізор вартістю 50 999 грн (будь-яка сума від 50 тис. Грн), а до цього поповнив свою карту на 70 тис. Грн, Мінфін може виявити таку покупку, субсидію знімуть, а якщо з’ясувалося, що гроші на телевізор українець заробив в «тіні», і його реальна зарплата 30 тис., а не 3,7 тис., як він задекларував, то всю субсидію доведеться повернути в бюджет. Як пояснили в Міністерстві фінансів, якщо документ ухвалять, то перевіряти українців по-новому будуть вже з січня наступного року.

Законопроект узгодили з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Мінсоцполітики, Пенсійним фондом і Державною службою зайнятості. На цьому перевірки не закінчуються Своє бачення, як треба перевіряти українців, є і у Міністерства соціальної політики. І якщо Мінфін пропонує використовуватися електронні системи і єдину онлайн-платформу, то їх колеги вважають, що якісно перевірити можна, тільки постукавши в двері і оглянувши «матеріальні умови життя».

Так, в Мінсоцполітики розробили законопроект про соціальну інспекцію. Перевіряючі, якщо пропозиція підтримають в Раді, отримають право стукати в двері і оглядати житло. Правда, без дозволу ніхто зайти не зможе, але якщо не впустити, то це може стати підставою для ініціювання аудиту. Тоді чиновники будуть пильно вивчати, чи не приховує українець частину доходів. А приховувати українцям дійсно є що.

За оцінками Міжнародної організації праці, до 40% українців тримають в руках конверти із заробленими грошима щомісячно. Зрозуміло, ці гроші ніяк не відображаються в деклараціях, реєстрах.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Через 4 роки після Революції Гідності я можу сказати: краще б її не було, — Гордон

Революція Гідності в Україні стала «великим на*баловом», і краще б її не було. Про це в ефірі телеканалу Newsone заявив журналіст Дмитро Гордон, пише  АНТИКОР

«Я б не говорив, що це злочин. Але і не сказав, що це благо. Після того, як минуло чотири роки Революції гідності, [хочу сказати, що краще б її не було», — розповів він.

Гордон зазначив, що на своєму сайті проводив опитування серед українських політиків: вийшли б політики на майдан, знаючи, до чого це призведе. Політики відповідали: «Так».

«Але я відповідаю: «Ні», тому що все банально просто. Частині України немає, Україна під питанням як держава, вбито більше 10 тисяч людей, абсолютно купа фінансових злочинів, Україна в злиднях. І це все на одній руці, а на іншій — Революція гідності. Для будь-якої матері, який втратив дитину, ні Томос, ні безвіз того не варті. Тим більше за ідеали, за які загинули люди… Нічого не зроблено. Тому що це все велике на*балово», — повідомив він.

Нагадаємо, раніше Гордон заявляв про те, що позачергові вибори парламенту відбудуться в середині вересня після відставки Гройсмана.

«Хватит водить хороводы!!! Пора всех вешать на столбах!», — блогер

Что мы имеем? Патриотов и дальше убивают и сажают в тюрьмы. Те мрази, что когтями и зубами вцепились в свои кресла, и дальше тырят у народа.  Наверное, сейчас кому-то сделаю больно. На днях я написала, что 14-го буду дома. В комментариях один тип сказал, что из-за таких, как я, мы до сих пор не можем свалить порошенко. Мол, такой вот из меня патриот паршивый. Ни Ватутина не пойду валить, ни Лавру брать, ни Майдан возглавлять… вместе с Тягнибоком.  Об этом сегодня пишет в ФБ известная общественная активистка и публицистка Лиза Богуцкая, передает АНТИКОР

Ну что? Как день прошел? Что Ватутин? Бастилию взяли?

У меня память хорошая. Я помню, как зимой в мой адрес, в том числе, летели камни, мол, задолбали наши мирные марши. Якобы, «хватит водить хороводы!!! Пора всех вешать на столбах!»

Когда я с группой поддержки ездила на точечные акции к домам Порошенко, Луценко, Авакова, воинственные революционеры диванных войск писали, что херня это все. Без толку. Надо не так действовать. Это уже не хороводы, но если нет возле домов этих распятых мальчиков в трусиках — президента, прокурора и министра, то это — слив в унитаз протестных настроений.

И вот тогда от Маршей, которые собирали максимальное, но недостаточное для изменения ситуации в стране, людей, стали отпочковываться в отдельные организации те, кто поддавался ультра-радикальным настроениям. Некоторые вновь созданные организации даже свои Уставы писали, где четко прописано: «Глаз за глаз, кровь за кровь.»

Собственно, это не ново. «Свобода» каждый год обещает, что она «сильная, как никогда» и им только власти не хватает. Но она самая радикальная партия, якобы. И тоже готова всех вешать на столбах.

Что мы имеем? Патриотов и дальше убивают и сажают в тюрьмы. Те мрази, что когтями и зубами вцепились в свои кресла, и дальше тырят у народа.

А «ультра-радикальные партии и образования» по-прежнему наши зимние марши называют хороводами, учат нас, как надо валить Ватутина и «брать Лавру», как правильно вешать на фонарных столбах коррупционеров, и…. заканчивают свои марши концертом…

У нас хотя бы митинги с требованиями были.

Почему я вчера никуда не пошла? Потому что по заранее написанному и анонсированному сценарию поняла, что будет лажа. Петины бюджетники на Софийской площади будут отворачиваться от стримеров, потому что они даже не понимают, зачем приехали; затем Коханивский объявил снос Ватутина и взятие Лавры. Или Лавру- это не он хотел брать? Кочинский, что ли? Не помню точно. А вечером- марш националистических сил к Европейской площади на концерт.

В итоге — Порошенко пропел себе дифирамбы, Ватутин отделался двумя яйцами в торс, концерт по случаю Марша состоялся.

Тягнибок опять объявил о том, что «Свобода, как никогда, едина и крепка». Семенихина, который почему-то оказался отдельно от партии, арестовали, а отряд не заметил потери бойца… Или он уже не их боец?

А Лавра… Стоит себе. Ждет, когда украинские православные церкви объединятся в одну автокефалию и выберут своего престоятеля.

Интересно, а если вдруг патриархом единой Украинской поместной церкви станет Отец Онуфрий? И он поедет в Константинополь за Томосом… это будет зрада или перемога?

Совсем недавно я писала: не надо нагнетать, про «стрелять и вешать». Достаточно, чтобы мы поняли, что без прописанных требований к власти (любой) валить этих бессмысленно. Придут такие же. Или станут такими же. Запаримся валить.

Пока мы не объявим себя субъектом, равным тому, которого выбираем и не сделаем себя контролером власти, будем майданить, психовать, уезжать, проклинать друг друга…

Принять все это мы сможем в электронном поле. А объявить об этом тогда, когда нас соберется миллион.

Не на концерт. А для того, чтобы закрепить свою субъектность.

А дальше… дело техники.

Эпидемия началась: опасная болезнь скосила 143 тысячи украинцев

Сезон гриппа и острых респираторных вирусных инфекций (ОРВИ) в Украине самом разгаре. Как передает Сlutch, за неделю зафиксировано 143 тысячи человек, которые заболели от «нападения» вирусов и бактерий, пишет АНТИКОР

Более 70% пострадавших дети. О такой статистике на пресс-конференции сообщил генеральный директор Центра общественного здоровья Министерства здравоохранения Украины Владимир Курпита.

Радует тот факт, что летальных случаев за этот период не было. Представитель МОЗ напомнил, что уже в ближайшие дни украинцы смогут воспользоваться вакцинами от гриппа, которые поступят на полки аптек в размере 350 тысяч доз. Стоимость вакцины варьируется от 250 до 350 гривен. Но следует помнить, что данное мероприятие это защита от вирусов гриппа, но не от от насморка и обычной простуды.