Пятница, Ноябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Долар по 40: українцям розповіли про сумне майбутнє гривні, чекати залишилося недовго

Національну валюту вже в недалекому майбутньому може чекати круте піке, передає Politeka. Днями в ЗМІ почав поширюватися документ, який нібито є прогнозом НБУ. У ньому йдеться про те, що долар до кінця 2018 року може подорожчати до 40,8 грн.

Регулятор відмовляється коментувати цей документ, проте неофіційно в НБУ говорять, що базовий курс долара складе менше 29 грн/$ до кінця цього року.

“Національний банк не коментує документи анонімного походження, що циркулюють в Інтернет-мережі. Оновлений прогноз, який буде відображати актуальне бачення Національного банку щодо подальшого розвитку макроекономічної ситуації буде оприлюднено під час прес-брифінгу з монетарної політики 12 липня”, – повідомила прес-служба НБУ.

Тим часом неофіційно представники регулятора підтверджують, що Нацбанк розглядає можливу різку девальвацію. Вона розпочнеться в разі припинення співпраці з МВФ і падіння цін на метал на світових ринках.

Після цього Україна відчує значне зниження експортної виручки. Дана ситуація може “злякати” інвесторів і збільшити попит на валюту. Втім, регулятор все одно вважає, що в 2018 році курс долара при базовому сценарії не перевищить позначку в 30 грн/$.

Нагадаємо, курс долара по 8 грн більше не повернеться в Україну, але позитивні зміни все ж можливі.

Експерти озвучили прогнози про те, на скільки може впасти курс долара в країні.

“Навіть курс 8 грн/$ 1 нереальний. Якби була відповідна стратегія на стабільність і зміцнення гривні, спокійно її можна було б зміцнити до рівня 25 грн/$ 1, а за п’ять-десять років можна було б зміцнити гривню до курсу 20 грн/$ 1”, – вважає глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Ще більш оптимістичний фінансовий експерт Олексій Кущ.

“Якщо сформувати пул в $30 млрд на рік від прямих іноземних інвестицій, трансфертів трудових мігрантів і профіциту по фінансовому рахунку, ми зможемо сформувати дуже потужний і стійкий тренд на зміцнення національної валюти і вийти на той природний рівень девальвації, який повинен був бути в 2014- 2015 роках – приблизно 12-14 грн/$ 1, тому що все, що було вище, сталося через неякісний державний менеджмент і неефективну політику Національного банку”, – розповів він.