Суббота, 16 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Дореформувалися! Десятки будкомпаній викинули за борт

«Реформа» у будівельній галузі заморозила роботу десятків будкомпаній. Про це повідомляє експерт з містобудівної діяльності та інститутів самоврядування громад Олексій Ковальов.

За його інформацією, до Державної архітектурно-будівельної інспекції за змінами до ліцензій лише за перший місяць дії реформи звернулося понад 30 підрядних організацій. Зараз їх вже сотні. Але зарадити їм не можуть: ДАБІ розформовано постановою Кабміну ще у березні, а новий орган, який би займався наглядом у будівельній сфері, не створено. Відповідні зміни до закону досі не ухвалили. Брати участь в тендерах, не узгодивши перелік видів робіт до ліцензій, кампанії не можуть, а визначати цей перелік нікому — звертає увагу на правову колізію експерт:

“З юридичної точки зору, ліцензії діють з тим переліком, з яким видавалися. На сьогодні таких переліків 4 (за період з 2011 по 2020 рр.). Але постає питання, як буде обирати Тендерний комітет? На свій розсуд? Тут чітко проглядається корупція – виграє той, хто домовиться. Це можуть бути як компанії, пов’язані з можновладцями, так і інші, в тому числі, монополісти”, — наголошує Ковальов.

Замість ліцензій реформа передбачає сертифікацію виконробів. Але до цієї процедури у професійної спільноти є багато запитань. Будівельники закликають владу повернути ліцензування на перехідний період, допоки нові правила роботи не будуть остаточно виписані і узгоджені.

Loading...