Фінансування сепаратизму на півдні України через схеми із металобрухтом, мають бути зупинені — експерт

Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов, коментуючи можливе підписання Президентом Закону про підвищення квот на вивіз брухту чорних металів.

«Головний спонсор російської політики в Молдові, Молдавський металургійний завод (Придністров’я), працює на українському металобрухт. Через що, донори сепаратизму та іх комерційні партнери виступають проти підписання даного закону президентом Порошенко.

У 2015 році російський мільярдер Усманов передав завод безкоштовно на баланс уряду Придністров’я, і з тих пір фірми-прокладки там працюють під прикриттям міфічних арабських інвесторів. Насправді контроль належить російському уряду, яке безоплатно постачає заводу газ і електроенергію, борг перевищив 5 млрд доларів, але його сплати ніхто не вимагає. Фірми-прокладки використовуються для фінансування партій і політиків. Всю проросійську політику в Молдові, включаючи президента Додона, і частково пропаганду на півдні України, щедро фінансує ММЗ. Виходить, Україна дотує сировиною головного спонсора проросійської політики в регіоні» — вважає Карасьов.

Також керівник Інституту Глобальних стратегій додає, що: «тільки на один ММЗ приходиться 45% всього експорту українського брухту, що є неприпустимим фактом монополізації та імітації лібералами вільного експертного потоку. А більше схоже на схему окремих чиновників та російських олігархів».

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Фінансування сепаратизму на півдні України через схеми із металобрухтом, мають бути зупинені — експерт