Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

«Газ буде дорожчати, і це неминуче»: влада знову цинічно просить терпіти, українці в шоці

Рішення про підвищення ціни на газ необхідно для недопущення в Україні економічної кризи. Про це заявив голова Верховної Ради України (ВРУ) Андрій Парубій, передає портал «Знай.ua» .

«Усвідомлюю, що підвищення ціни на газ — рішення неминуче, адже від цього залежить фінансова підтримка України з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка зараз дуже потрібна державі. Це рішення необхідно для недопущення в Україні економічної кризи», — йдеться в заяві.

Парубій зазначив, що велика проблема нашої країни в тому, що популісти минулого завели Україну в дуже важкі економічні обставини, і сучасні керівники держави в цих скрутних умовах змушені проводити жорсткі економічні реформи. І це, закономірно, непопулярно.

«Такі ж, часом шокові реформи на своєму шляху в розвинену Європу здійснювали і в Польщі, і в Чехії, і в Словаччині, і в Угорщині, після розвалу Радянського Союзу. Ми знаємо, який зараз рівень життя в цих країнах», — пояснив глава ВРУ.

Він підкреслив, що, в свою чергу, проводив зустрічі з багатьма делегаціями наших західних союзників, в тому числі і з делегацією Світового банку і Міжнародного валютного фонду. За словами Парубія, він особисто закликав міжнародних партнерів зняти з порядку денного питання підвищення ціни на газ.

«Дорогі співвітчизники, для ясного розуміння сучасної ситуації варто згадати, що вперше міжнародне зобов’язання про вирівнювання ціни на газ Україна взяла ще у 2008 році. З тих пір ці зобов’язання відображаються в меморандумі з МВФ. Вважаю своїм обов’язком підтримати рішення Уряду Володимира Гройсмана, адже воно бере на себе відповідальність за непопулярні, але необхідні для зміцнення, розвитку та безпеки України, реформи «, — резюмував глава ВРУ.

Він також висловив упевненість, що система субсидій, розроблена урядом, надасть реальний економічний захист кожній українській родині, яка цього потребує.