Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Гриневич: українська освіта «застрягла у радянському минулому»

В Україні неможливо провести освітню реформу, оскільки закон «Про освіту», розглянутий у першому читанні майже рік тому, досі не ухвалили — про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Освіта залишається чи не єдиною сферою в Україні, що застрягла у радянському минулому з його методами формування особистості, фабричним принципом «всі мають бути однаковими» та знаннєвим підходом — коли на дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватись та навіщо воно потрібно», — написала вона у колонці для сайту «Українська правда»

За її словами, реформа безпосередньо стосується інтересів понад 22 мільйонів людей, серед них майже 4 мільйони — школярі.

«Наші діти живуть у світі, де гаджети — продовження їхнього тіла, а Google знає все. Натомість школа це ігнорує і продовжує «фарширувати» учня інформацією, яку він може знайти двома кліками», — додала вона.

За словами міністра, зараз більшість учнів втрачають інтерес до навчання вже у початковий школі. За 11 років школи, стверджує вона, у майже здорових дітей на 40% зростає захворюваність органів травлення, на 70% — нервової системи та на 30% — серцево-судинної системи.

Окрім цього, зазначила Лілія Гриневич, майже половина дітей свідчать, що у школі їх цькували.

Минулого року міністерство освіти й науки затвердило зміни до програми початкових класів.