Вторник, Декабрь 11, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Харків хочуть перетворити на «розумне місто»: цікаві проекти

Харків «порозумнішає». Чиновники мерії підписали угоду з одним з мобільних операторів про реалізацію проекту Smart City (в перекладі – «розумний місто»). За задумом, до 2020-го в місті з’являться цілком самостійні парковки, пішохідні переходи та світлофори, передає СЬОГОДНІ.

Харків’яни давно і активно використовують сучасні технології в повсякденному житті. Наступний етап – впровадження в місті Smart-технологій.

«Це людино-орієнтовані технології, які створені для раціоналізації роботи інфраструктурних об’єктів, структур, об’єктів сфери послуг для підвищення комфорту проживання в місті», – пояснюють в офісі мобільного оператора.

Програми, на основі big data (великий і зростаючий обсяг даних), аналізуватимуть ситуацію в середовищі і самостійно адаптуватися до неї. У повсякденному ж житті Харків отримає «розумні ліхтарі» та пішохідні переходи, які в темний час доби будуть підсвічуватися, якщо поблизу знаходяться люди.

Також в деяких країнах ці конструкції, змінюючи колір, попереджають людину про небезпеку, або служать точкою доступу Wi-Fi. Парковки обладнають спеціальними датчиками, які можуть визначати вільні і зайняті місця, відображаючи інформацію в спеціальному мобільному додатку.

У нічний час доби планують організувати пізні перевезення громадським транспортом, який курсуватиме по найбільш завантажених маршрутах. Також проект передбачає оснащення сміттєвих контейнерів датчиками наповненості і встановлення лічильників, які зможуть онлайн передавати дані і формувати рахунки на оплату.

Першим проектом, який незабаром можна буде протестувати, буде MobileID – спосіб онлайн-авторизації особистості.

«Він є більш зручним і простим аналогом сучасних BankID та ЕЦП (електронний цифровий підпис. – Авт.), які зараз використовують в електронний документообіг. Першими користь від проекту відчують юридичні особи, з часом послуга стане доступною для всіх жителів міста», – пояснив нам директор міськдепартаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олексій Чубаров.

Всього ж комунальні підприємства міста розглянули 36 проектів, які можуть бути реалізовані в рамках проекту Smart City.