Четверг, Сентябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Євроблях більше не буде: в Раду внесли революційні законопроекти

У Верховній Раді зареєстровані законопроекти, покликані зменшити вартість імпортних авто і поставити крапку в історії з їх нелегальним ввезенням. Про це повідомила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, передає Politeka, посилаючись на Економічна правда.

Навіщо міняти правила ввезення автомобілів на єврономерах?

На даний момент розмір акцизу для різних за обсягом двигуна авто може відрізнятися в 100-150 разів. Така система ставок акцизного податку, а також неможливість митного оформлення та реєстрації в Україні машин, які не відповідають екологічному стандарту “євро-5”, привели до появи в країні значної кількості авто з іноземною реєстрацією.

За даними митниці, на 1 травня 2018 року в Україні було понад 315 тисяч авто, зареєстрованих в інших державах, і які було ввезено в Україну в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Майже половина, а саме 125 тисяч – з порушенням терміну перебування.

Комітет з питань податкової та митної політики вніс до парламенту законопроекти №8487 і №8488 відповідно.

Скільки складе новий акцизний податок на ввезені автомобілі?

Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном – 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро.

Йдеться саме про базові ставки, до яких будуть застосовані коефіцієнти двигуна і віку. Показник обсягу двигуна буде ділитися на 1000. А коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років.

Формула обчислення буде виглядати так:

Акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно менше того, який діє сьогодні.

еврономера

Як зміниться контроль за ввезенням і використанням авто з іноземною реєстрацією?

По-перше, пропонується ввести обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення тільки один автомобіль.

Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено.

По-друге, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розкомплектовувати його.

Також буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачений штраф – 34 тис. грн.

Будь-яка інша особа, яке всупереч встановленим правилам отримає транзитне або тимчасово ввезене авто у володіння, користування або розпорядження, також буде оштрафована.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіціі передбачає стягнення з порушника 8,5 тисяч грн, повторна фіксація – 17 тис. грн, позбавлення права керування на 1 рік і вилучення авто коштом порушника.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні відстрочки вивезення тимчасово ввозиться машини – 850 грн.

Що зміниться на митниці при ввезенні авто в Україні?

Зараз розмитнення авто проводиться виключно на митницях, визначених у переліку, затвердженому Міністерством фінансів України.

В такому випадку водій авто на транзитних номерах повинен їхати в уповноважений пункт для проведення митного оформлення та сплати митних платежів, а отже має в наявності значну суму коштів.

За новими правилами при перетині кордону і заповнення декларації водій вже буде знаходитися під митним контролем, однак митницю для проведення оформлення ввезеного транспортного засобу він зможе вибрати самостійно.

Раніше повідомлялося, що в Україні все частіше стали ввозити євробляхи на польських номерах за підробленими дорученнями.

Також повідомлялося, що в Україні повністю змінять процес отримання водійських прав.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Порошенко: Российской базы в Севастополе точно больше не будет

Президент Украины Петр Порошенко пообещал, что после деоккупации аннексированного Крыма российской военной базы в Севастополе не будет. Об этом он сказал во время своего выступления в Раде с посланием к депутатам, передает СЕГОДНЯ

По его словам, изменения в Конституцию позволят законодательно запретить использование украинских военных баз иностранными войсками.

«Из Конституции предлагается вычеркнуть норму, которая разрешат базирование Черноморского флота РФ в Украине. И после того, как мы вернем Крым, российской базы в Севастополе точно больше не будет», – сказал Порошенко.

Как сообщалось, в тексте президентского законопроекта идет речь всего о пяти изменениях в Конституцию по закреплению европейского и евроатлантического курса Украины, в частности будут изменены три статьи, преамбула и один из пунктов в переходных положениях.

Кроме того, если депутаты поддержат законопроект, то из Конституции будет выброшена норма, разрешающая базирование Черноморского флота РФ в Крыму. Будет запрещена аренда украинских военных баз иностранными войсками.

Трамп приехал в гости к пострадашим от урагана Флоренс с гамбургерами и объятиями

Президент Дональд Трамп посетил районы США, наиболевшее пострадавшие от свирепого тропического тайфуна Флоренс, передает СТРАНА

На встрече с местными жителями Трамп раздавал хот-доги, объятия и выражал им слова своей поддержки, передает канал АВС7.

«Америка скорбит с вами, и наши сердца разбиты. Да благословит вас Бог. Мы никогда не забудем вашу потерю. Мы никогда не покинем вас», — сказал Дональд Трамп на брифинге на военно-морской базе США в Хевлоке.

Дональд Трамп также посетил Северную и Южную Каролину: он заходил в церковь, осмотрел разрушения и обсуждал с жителями работу местных властей.

Экономика Украины может работать без кредитов, а унижается перед МВФ за 1 миллиард

Об этом в эфире телеканала NewsOne заявил лидер общественной организации «Громадська сила» Загид Краснов, пишет СЕГОДНЯ

«Когда нам говорят, что без кредитов в Украине наступит дефолт, это чистая манипуляция. Я могу сходу назвать резервы, откуда украинская экономика может черпать ресурсы. Немецкие эксперты утверждают, что из-за коррупции на таможне не дополучает около 5 млрд. долларов, Кабмин называет другую цифру – 3–4 млрд. долларов в год. Но даже если так, это в несколько раз больше кредита МВФ. Почему же ничего не делается для борьбы с коррупционными схемами? – сказал Загид Краснов.

По его словам, государство должно повернуться лицом к бизнесу и вернуть доверие к банковской системе страны.

«За все время независимости украинские бизнесмены вывели за границу около 200 млрд. долларов. При этом мы стоим на коленях перед МВФ и просим миллиард или полтора. Почему наша власть не делает ничего, чтобы хотя бы 10% от этой суммы вернулись в страну? Создайте условия, дайте бизнесменам гарантию, что деньги, которые они вернут и вложат в нашу экономику, никто не заберет, никто задним числом не обложит данью, – отметил Загид Краснов. – Мы говорим, что в бюджете нет денег, но по оценкам экспертов, у нашего населения на руках в наличке около 14 миллиардов долларов. Но они не хотят класть их в банки. Почему? А какое может быть доверие, если, судя по декларациям, наши министры хранят крупные суммы в валюты в наличке дома. Вдумайтесь, министры не доверяют банкам, которые сами же контролируют».