Вторник, 2 марта, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Якою буде погода в грудні: температурні гойдалки і дощик

Грудень цього року очікується мінливим і не дуже морозним, а справжня зима почнеться після старого Нового року і триватиме майже до кінця березня. Такий прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня, пише «Сьогодні» .

Перший місяць

Грудень розпочнеться невеликими морозами зі снігом, які через кілька днів зміняться відлигою. Потім знову похолодання – і знову потепління (див. Інфографіку). Перед Новим роком синоптик прогнозує тиждень похмурої, але теплої погоди. Можливі навіть дощі, через які сніг, який випав, може зійти, принаймні, в містах. Зате новорічна ніч обіцяє бути по-справжньому зимовою. Заввідділом синоптичної метеорології УкргідрометеоНІІ Віра Балабух також прогнозує, що грудень буде теплішим і сухішим за звичайний: температура вище на 1-2 градуси, опадів на 15-30% нижче норми, і то у вигляді дощу або мокрого снігу.

«Ожеледь, налипання мокрого снігу, відсутність стійкого снігового покриву і не тільки на півдні України, але і в центральних і північних областях», – уточнила метеоролог.

1543573857.2012

Зима

Горбань каже, що зима зазвичай починається з трьох «подзімков» – тричі повинен бути невеликий мороз і тричі відлига.

«У цьому році зима нестандартна, більшість днів триматиметься плюсова температура, причому в грудні очікується чотири короткі відлиги і чотири таких самих коротких морозних періоди, – аналізує народний синоптик. – І тільки в кінці місяця почнеться поступове зниження температури. 28-29 грудня почне холоднішати і піде гарний сніг, якого в середньому по Україні випаде за два дні близько 10 сантиметрів».

Такі ж погодні гойдалки очікуються перед Різдвом і старим Новим роком. І лише після цього почнеться справжня зима – з тріскучими морозами і снігопадами. За розрахунками Горбаня, сніг з перервами йтиме до 10-12 лютого, випаде в середньому понад 50 см снігу. Мороз почне міцнішати перед Хрещенням (19 січня), а пік холодів – до мінус 30 вночі! – доведеться на 7-10 лютого, потім настане потепління. У лютому ще може випасти до 30 см снігу. І навіть перед 8 Березня – близько 6-10 см. Закінчиться зима ближче до квітня.

Балабух каже, що нинішня зима очікується на 1-2 градуси тепліша за минулий рік, а січень, як і грудень, порадує відсутністю потужних морозів і середньою температурою на 2-3 градуси вище за кліматичну норму.

Нагадаємо, раніше ми з’ясували, що чекає українців в грудні: додадуть поїздів, грошей і вихідних. Так останній місяць 2018 року обіцяє українцям зростання соцстандартів, початок нової ери «листів щастя» і додаткові поїзди на головних туристичних напрямках країни.

А ще в перший місяць зими 2018 року слід очікувати молодика, який настане 7 грудня о 9:20 у знаку Стрілець. Астрологи запевняють, що цей молодик відкриє перед нами нову сторінку нашого життя.

Loading...