Четверг, 6 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Кому вигідне кримінальне провадження проти Яценюка: експерт назвав відомі прізвища

Реальних підстав для кримінального провадження проти екс-прем’єра Яценюка і міністра юстиції Петренка немає. Це маніпуляції зацікавлених осіб. Швидше за все, ця історія не матиме продовження. Про це 24 каналу розповів політичний експерт Михайло Басараб.

Зокрема, зазначає політолог, це може бути помста екс-регіонала, екс-керівника адміністрації Янукович – нині нардепа від «Опоблоку» Сергія Льовочкіна. За словами Басараба, інформація почала розганятися близькими до Льовочкіна мас-медіа. Яценюк, зауважує він, під час прем’єрства в 2014 році зробив серйозний наступ на газову імперію партнера Льовочкіна – олігарха Фірташа. На переконання експерта, Яценюк і Петренко не мають до скарги прямого відношення. Але НАБУ, згідно з процесуальним законодавством, змушене реагувати.

Михайло Басараб зауважує: НАБУ може використовувати і оточення Порошенка, як засіб боротьби напередодні президентських перегонів.

«Перед виборами йде загострення політичної боротьби. Тому всі майбутні конкуренти Порошенка перебуватимуть у полі особливої уваги президента і підконтрольних йому структур. Нещодавно були сенсаційні заяви, що представники оточення Порошенка – нардеп від БПП Грановський – впливає на діяльність НАБУ. Можна допустити, що Порошенко може використовувати НАБУ в політичних інтересах», – зазначає Басараб.

Експерт відзначає: хоча Яценюк офіційно не говорив про балотування, є тільки його бігборди, ажіотаж навколо екс-прем’єра підтверджує серйозні побоювання Порошенка. Можлива участь Яценюка може істотно вплинути на розклади між фаворитами – наразі Порошенком і Тимошенко.

Президент зацікавлений, аби Яценюк не балотувався. Діючий президент хоче одноосібно представляти всі здобутки і позитивні звершення української влади з 2014 року. Тимошенко була б зацікавлена в участі Яценюка. Скільки б він відсотків не взяв, це все будуть голоси з електорального кошика Порошенка. А рейтинги Порошенка сьогодні і так невисокі, і йому важливий кожен відсоток. Тому що 2-5 % для Порошенка – на вагу золота, – підкреслив Михайло Басараб.

Loading...