Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Краще присядьте: стало відомо, яка пенсія світить українцям в майбутньому

Майже 3 млн українських пенсіонерів отримують мінімальні виплати — близько 1,5 тис. грн. Саме така пенсія очікує у майбутньому усіх з зарплатами нижче середніх. Як передає портал «Знай.ua» , цю інформацію повідомляє «Обозреватель».

За словами працівників міністерства соцполітики, проблема у низьких зарплатах. Водночас у формулі, за якою нараховують пенсію, головну роль має розмір зарплати, а не стаж. Якщо людина 40 років працюватиме на зарпланю у 5 тис. грн, то її пенсія буде на рівні 1489 грн.

Раніше, за формулою, за кожен відпрацьований рік давали 1,35% від розрахункового заробітку. Зараз — 1%. Так, за зарплати 7,7 тис. грн і 35 роках стажу за діючими правилами можна отримати 1855 грн пенсії. За «старим» коефіцієнтом — 2505 грн.

Міністр соцполітики Андрій Рева говорить, що пенсійна реформа відбиває реалії Радянського Союзу.

«Сама пенсійна реформа — це дзеркало, яке відбило соціально-економічні реалії, як жили й працювали люди. Йдеться про реалії Радянського Союзу. Вони, на жаль, не були справедливими й люди, які довго працювали й отримували маленьку зарплату, на виході отримали маленьку пенсію. Це не тому, що реформа погана, або формула неправильна, а тому, що тоді була соціальна несправедливість», — запевняє він.

Віце-прем’єр Павло Розенко запевняє, що наступний етап пенсійної реформи — підвищення пенсій людям з великим трудовим стажем. Для цього необхідно внести зміни до чинного законодавства.

У міністерстві відмовляються змінювати формулу, пояснюючи це тим, що правила виходу на пенсію мають бути однаковими для всіх. Можливо дозволять не знижувати коефіцієнт оцінки заробітку тоді, коли пенсіонер продовжив працювати, однак отримує менше, ніж раніше. Або ж будуть автоматично підвищувати стаж тим, хто працює на пенсії.

Нагадаємо, що українцям, які мали великий трудовий стаж, але низьку зарплату, можуть підвищити пенсії вже в цьому році за умови наявності ресурсу в Пенсійному фонді України.

Як повідомляв раніше портал «Знай.ua», підвищення зарплат і пенсій — популярна тема останнього року. В уряді не втомлюються вигадувати нові пояснення, чому виплати збільшуються так повільно і коли нарешті все буде по-людськи. Цього разу українцям пояснили, що вже в цьому році люди з великим трудовим стажем, але низькою зарплатою зможуть отримати підвищені пенсії.