Вторник, Август 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Курс долара в Україні різко зміниться, “валютники” чекають відмашку: деталі

У четвер, 7 червня, валютна торгівля на міжбанку почалася з подорожчання долара, передає Politeka, посилаючись на UBR. Американська валюта підскочила в ціні на 4 копійки – в рамках 26,15-26,20 грн./$, що підштовхнуло експортерів до активізації валютних продажів, і розгойдав котирування.

Учасники торгів розповіли, що після старту безготівковий ринок пішов до 26,18-26,19 грн./$, а потім скорегувався до 26,17-26,1750 грн ./$. Ситуація намагається вийти на якийсь баланс. Повиходили і покупці і продавці, але поки судити про те, хто з них буде домінувати на торгах не беруться.

Національний банк в Matching ще не з’являвся, і спостерігає за тим, що відбувається з боку. І можна не сумніватися, що так само, як і учасники валютного ринку, стежить за голосуванням у Верховній Раді – там сьогодні мають розглядати законопроект про створення Антикорупційного суду.

Його прийняття з усіма доробками було однією з умов МВФ для відновлення кредитування України. Тому події в парламенті здатні вплинути на настрої інвесторів і валютного ринку, про це скарбники говорили вчора протягом усього дня.

6 червня багато нерезиденти взяли паузу в покупках долара на міжбанку саме в розрахунку на прийняття епохального закону, і зміцнення гривні: це дозволило Нацбанку закупити по 26,16 грн./$ близько $ 20 млн. Себе в резерви. Якщо документ провалять, іноземці вийдуть активно скуповувати американську валюту, і її курс злетить.

В результаті безготівкова торгівля вчора завершилася в рамках 26,1550-26,16 грн./$. Подальше курсове рух фінансисти безпосередньо пов’язували з результатами голосування в ВР.

Зазначимо, ухвалення законопроекту є стратегічно важливим для України, причому з поправками, які були узгоджені з міжнародними партнерами. Створення антикорупційного суду в Україні є обов’язковою умовою для отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду. Як прогнозують експерти, в разі невиконання вимог Фонду вже в наступному році Україні загрожує дефолт.

Якщо законопроект буде прийнятий найближчим часом, то суд буде створений не раніше кінця 2018 року. Ефект від його роботи в Україні, за прогнозами аналітиків, можна буде відчути через кілька років.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Курс долара в Україні різко зміниться, “валютники” чекають відмашку: деталі