Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Лікуємося по-новому з 1 липня: що необхідно знати українцям

З першого липня співпрацю з Національною службою здоров’я України почнуть більше сотні медичних установ. Цю інформацію повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає портал «Знай.uа» .

«149 медустанов первинки в 22 областях України починають роботу з НСЗУ! Це установи першої хвилі — тих міст, районів і громад, які добре підготувалися до змін», — заявила чиновниця.

Відомо, що договори між обраними установами та НСЗУ були укладені до 5 червня. Вже з початку липня вони будуть фінансуватися за новою схемою. Ці установи першими отримають гроші за кількість прийнятих пацієнтів. 8 мільйонів українців обслуговуються у таких медичних установах, пише «Политека» .

«На 149 закладів, з якими сьогодні укладені договори на друге півріччя буде виділено близько 1,5 млрд грн. Інші заклади охорони здоров’я, як і раніше, будуть надалі фінансуватись через механізм субвенції», — зазначила Супрун.

Відомо, що в першу хвилю потрапили всі київські медустанови, кількох обласних центрів (Вінниця, Полтава і Черкаси) і великих міст (Кривий Ріг і Кременчук).

На сайті служби протягом п’яти днів буде опублікований список медустанов, які вже уклали договір з НСЗУ.

«З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони повинні надавати, а держава буде оплачувати ці послуги згідно з встановленим тарифом і коригувальним коефіцієнтом» , — додала чиновниця.

В кінці липня почнеться друга хвиля підписання договорів з медичними установами первинної ланки.

«Для того, щоб підписати договір з НСЗУ і отримувати фінансування за новою моделлю, медустанови повинні стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров’я і підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги. До кінця року договори повинні підписати всі заклади первинки», — підсумувала Супрун.

Як повідомляв раніше портал «Знай.uа», як відомо, людей з підозрою на інсульт потрібно терміново госпіталізувати, і ні в якому разі не чекати, поки симптоми пройдуть самі.

Якщо у людини раптово змінилася мова, перекосило обличчя або почали відмовляти руки і ноги на одній половині тіла, варто негайно зателефонувати на «103», написала на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB