Воскресенье, 17 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Луценко розповів про хід розслідування вбивств на Майдані

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, слідство зібрало всі документи, які є підґрунтям для оголошення підозри причетним до розстрілів людей на Майдані у 2014 році.  Про це він заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону, пише 24 канал

«Прийде час, коли ми посадимо всіх, хто відповідає за насильство на Майдані проти мирних демонстрантів. Це дуже довгі суди. Тому що якщо сто вбитих, а півтори тисячі поранених, то це величезна кількість учасників суду. Середня ланка втекла в Москву. Вища ланка, яка віддавала злочинні накази, там же. Але ми це зробимо. Ми вже закінчили всі необхідні дії для того, щоб визначити підозри тим, хто дав злочинні накази розстрілювати людей», – сказав гепрокурор.

Він зауважив, що слідство і незалежна експертиза вбачають зв’язок між діями президента-втікача Януковича, тогочасного міністра МВС Захарченка і «низки інших діячів правоохоронного блоку» із розстрілами на Майдані. Проте повну картину відновити складно, бо 90% документів було знищено.

Ми тільки до секунди зібрали всі документи, хоча 90% документів були знищені. Тікаючи, злочинці знищили документи, сервери, розпиляли автомати, знищили гільзотеку. І тим не менше, по крупинках ми змогли зібрати документи. У нас є відео кожної секунди, кожної точки Майдану, які зробила одна дуже розумна, смілива дівчина. Тепер ми можемо мати 3D-картину того, що відбувалося з будь-якого ракурсу в цей момент на Майдані,– додав Луценко.