Пятница, Август 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Масштабна зачистка криміналітету та прихильників «русского мира» розпочалася на Запоріжжі

У Мелітополі, що у Запорізькій області, триває спільна операція Нацполіції, СБУ та прокуратури із зачистки криміналітету та їхніх натхненників з «русского мира».

Про це написав голова МВС Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, вже затримано 25 осіб, які підозрюються в дестабілізації обстановки в місті, підготовки збройних дій, серії зухвалих кримінальних злочинів, підпалів.

Крім того він наголосив, що серед затриманих фігурують ватажок організованого злочинного угруповання «Туча» та четверо його спільників, які займалися вимаганням, викраденням людей і контролювали кілька спортивних клубів, де за оперативною інформацією, готували «бійців» – усіх заарештовано терміном на два місяці.

Як підкреслює Аваков, під час обшуків вилучено зброю, боєприпаси, шоломи, маски, перуки, підроблені номери авто.

«З березня 2017 року в Мелітополі почалися масові підпали аптек і торговельних наметів, потім будівлі Міськвиконкому, грабежі, розбої, викрадення людей… 9 травня були спроби перетворити мирну акцію на масову бійку. Паралельно містом почали навмисно поширювати чутки, що влада не контролює ситуацію в регіоні, не може впоратися зі зростанням злочинності. Для стабілізації ситуації було розроблено спільну операцію Нацполіціі, СБУ та прокуратури», – зауважив міністр.

Також очільник МВС зазначив, що кримінальна складова – лише вершина айсбергу, оскільки насправді там пахне «русским миром».

Паралельно з кримінальними статтями відкрито кримінальне провадження за статтею 111 КК «державна зрада» – на думку СБУ «діяльність» групи направлялася кураторами з Росії. Силові структури спільно провели 10 обшуків в рамках вже цього кримінального провадження. Вилучено зброю та вибухівку. Кількість підозрюваних у співучасті зростає – до кримінальних «професіоналів» приєднуються представники політикуму області, деякі екс-нардепи. Загалом, ще не вечір. Операція триває,
– додав посадовець.

Масштабна зачистка криміналітету та прихильників «русского мира» розпочалася на Запоріжжі