Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

На зустрічі Порошенка з представниками фракцій виник скандал, – Мосійчук

На вчорашній зустрічі Петра Порошенка, Володимира Гройсмана з представниками парламентських фракцій обговорювався досить широкий спектр питань – від внесення змін до виборчого законодавства, підвищення цін на газ для населення до змін до Конституції.  Про це у коментарі виданню ІНФОРМАТОР повідомив народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук, пишет АНТИКОР

За словами нардепа, говорячи під час зустрічі про Виборчий кодекс, президент відзначив, що багато європейських країн перейшли до мажоритарної виборчої системи.

«Обговорюючи з представниками фракцій початок роботи нової сесії ВРУ, яка сьогодні відкривається, президент зачепив питання прийняття так званого нового Виборчого кодексу. При цьому він пожартував, що багато країн Європи перейшли до «мажоритарки», зробивши таким чином дружній жест в бік депутатських груп «Відродження» і «Волі народу», які складаються з «мажоритарників», – розповів Мосійчук.

Досить серйозно на зустрічі обговорювалося питання підвищення ціни на газ, зазначив політик.

«Я, представник «Батьківщини» Сергій Соболєв і частково представник «Самопомочі» Олег Березюк доводили, що люди не витримають заплановане урядом підвищення ціни на газ. Але, нажаль, наші слова були адресовані в нікуди, бо Гройсман, уряд якого планує це підвищення, не досидів до кінця зустрічі і не чув наші слова», – поскаржився депутат.

За словами члена фракції РПЛ, коли під час зустрічі зайшла мова про те, що на сесії Полтавської облради депутати надали десять спецдозволів на видобуток газу та нафти ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» – компанії, яка належить російському бізнесмену Павлу Фуксу, виник скандал.

«Президент і прем’єр зробили вигляд, що вони вперше про це чують. Прем’єр пообіцяв дуже серйозно з цим розібратися. Президент також казав, що нічого не знає», – розповів парламентар.

На зустрічі з президентом Мосійчук повідомив, що Радикальна партія підтримує державницькі ініціативи, які стосуються надання автокефалії православній церкві і розірвання договору про дружбу з Росією.

«Озвучуючи позицію РПЛ, я зазначив, що ми підтримуємо всі державницькі кроки. Зокрема, надання автокефалії православній церкві, оскільки ще у 90-х Юрій Шухевич, Олег Ляшко, я зустрічали першого патріарха УПЦ КП Мстислава. Також я повідомив, що для нас давним-давно є вирішеним питання про внесення змін до статуту ЗСУ щодо вітань. Потім президент повідомив, що не буде продовжено договір про дружбу з Росією. Натомість, я нагадав, що наша фракція ще у 2014 році подавала проект про розірвання цієї угоди, який фракція БПП тоді не підтримала.

Також Мосійчук озвучив на зустрічі з Порошенком позиції Радикальної партії, які стосуються зближення України з ЄС і НАТО.

«НАТО для нас є беззаперечним пріоритетом і у зв’язку з російською агресією ми бачимо нашу країну виключно у системі євроатлантичної безпеки. А щодо ЄС, то ми не проти, але українці повинні розуміти, в якій якості ми йдемо до ЄС: у якості сировинного придатку і країни, яка дає дешеву кваліфіковану робочу силу чи повноправного партнера. Про це я сказав президенту», – повідомив політик.

Крім того, Мосійчук повідомив на зустрічі, що фракція РПЛ не буде підтримувати створення національно-територіальної Кримськотатарської автономії, так як у Конституції закріплено, що Україна є унітарною, соборною державою.

«Я сказав, що ми ні за яких обставин не будемо голосувати за таку автономію, при усій нашій повазі до кримськотатарських братів», – передав депутат свої слова.

Також, за словами Мосійчука, у президента піднімалося питання боротьби з контрабандою.

«На це я сказав, що якби боротьба з контрабандою була справжньою, то не потрібно було б брати у МВФ кредити», – повідомив нардеп.