Суббота, 6 июня, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Начальство санаторію на Кіровоградщині наказало виписати всіх хворих на туберкульоз дітей, а працівників — звільнити

Начальство санаторію на Кіровоградщині наказало виписати всіх хворих на туберкульоз дітей, а працівників — звільнити

З першого квітня КНП «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій» Олександрівського району Кіровоградської області не фінансується державою. Працівники не отримають зарплатні, а дітей-пацієнтів немає чим годувати й лікувати.

Про це повідомляє CBN.

«Третього березня я в усній формі отримала вказівку звільнити усіх працівників, а хворих дітей виписати з закладу. Я краще сама піду, ніж звільню людей. А як же діти, куди їх відправлять? Офіційних розпоряджень, що робити далі, я досі не отримала», — розповіла головний лікар «Староосотського дитячого обласного протитуберкульозного санаторію» Надія Левченко.

У закладі нині лікується близько сотні маленьких пацієнтів.

«У нас перебувають знедолені дітки, позбавлені батьківського піклування. Їхнє лікування немає кому оплачувати. Наші пацієнти з неблагополучних сімей, де для них є повторний ризик захворіти на туберкульоз», — зауважила головлікар.

В умовах карантину заклад не виписує та не приймає на лікування хворих. Але дітей, які перебувають на стаціонарі, потрібно годувати.

«Готуємо дітям із продуктів, які надали волонтери. Благодійники закупили нам борошна, круп, є ще трохи овочів і молочних продуктів. Запаси закінчуються. Ми самотужки годуватимемо дітей, поки зможемо», — додала медик.

Наразі очільниця санаторію та його працівники мало не щодня надсилають звернення до депутатів обласної ради, аби ті розглянули питання переведення закладу на фінансування з обласного бюджету.

Народний депутат 8-го скликання, член Радикальної партії Дмитро Лінько заявив, що їх команда 6 років боролася, щоб цей заклад працював, а сьогодні його знищили назавжди.

«Всіх працівників санаторію звільнено. Грошей немає. Єдиний протитуберкульозний санаторій в області закрито. Діти стоять на вулиці і плачуть. Працівники в шоці не знають, що їм робити, куди дзвонити і кого просити по допомогу», — написав він.

Лінько звернувся до голови Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка, голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня та міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.

«Невже ви будете просто споглядати, як знищується остання надія дітей на лікування? Ціна питання смішна сума грошей, яка в обласному бюджеті насправді є. Одумайтесь і збережіть цей заклад!», — обурився політик.

Loading...