Четверг, Сентябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

«Настав час розплати»: Рева назвав три варіанти розрахунку за боргами України

За роки співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) накопичилося 15 невиконаних державою обіцянок. Як передає СЬОГОДНІ, про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

У Мінсоцполітики зазначили, що ці обіцянки не забуті МВФ і ставляться на порядок денний з вимогою виконання. За його словами, питання підвищення ціни на газ стоїть на порядку денному вже десять років поспіль.

«Якщо говорити про ціну на газ, то цей маяк тягнеться з 2008 року. Саме тоді вперше в меморандумі з МВФ було прописано зобов’язання українського уряду вирівняти внутрішні ціни на газ з цінами імпортованого газу. Під ці плани були отримані великі кошти, всього 10 мільярдів доларів , але цей маяк тоді виконано не було», – сказав міністр.

Рева підкреслив, що зараз для держави настав час розплати: виплати фінансових боргів самостійно або виконання взятих колись на себе зобов’язань.

За словами Реви, є три варіанти розвитку подій:

— брати ці кошти з бюджету, зменшуючи всі програми, в тому числі і соціальні;
— оголошувати державу банкрутом, отримуючи катастрофічні наслідки для економіки і фінансової системи;
— продовжувати співпрацю з МВФ і перекредитуватися.

Уряд обрав останній варіант, але він передбачає підвищення вартості газу для населення, зазначив Рева.

«Ми ведемо переговори, і ми хочемо, щоб ціна на газ була справедливою для людей, а це означає, що розмір підвищення має ключове значення. Уряд робить все для того, щоб це підвищення було мінімальним, враховуючи ситуацію з доходами населення і можливості бюджету компенсувати зростання ціни на газ для громадян, які потребують державної підтримки», – заявив Рева.

Раніше українські ЗМІ повідомляли, що Кабмін нібито згоден на підвищення цін на газ на 23%. Офіційно ніякі цифри не називалися, результати переговорів не озвучував ні український уряд, ні Міжнародний валютний фонд. Місія МВФ перебуває в Києві з 6 вересня. Візит триватиме до 19 вересня.

При цьому в Національному банку України також відзначали, що в своїх прогнозах виходять з підвищення цін на газ для населення в Україні на 25% у 2018 році і на 15% в 2019 році. Втім, Прогнози Нацбанку будуть змінюватися в залежності від рішення уряду:

Нагадаємо, в Україні «заморозили» ціну на газ для населення до 1 жовтня – Кабмін продовжив спеціальні зобов’язання для «Нафтогазу України» до кінця вересня 2018. Якби Кабмін не продовжив постанову про спецзобов’язання «Нафтогазу», в Україні довелося б переглядати ціни на газ через те, що вступив би в силу інший документ – постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій у цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – т.зв. «Імпортний паритет», введення обліку якого і вимагає МВФ. Формула перегляду ще не готова.

Рішення про те, як саме враховуватиметься імпортний паритет, Україна прийме після завершення консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським енергоспівтовариством. Раніше в МВФ відзначали, що ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду і вирішення проблеми посприяє виділенню Україні чергового траншу фіндопомоги.

Победить коррупцию и бедность: Тимошенко рассказала, как дойти до НАТО и ЕС

Будущее Украины в европейской цивилизации, а ее безопасность — среди стран, которые исповедуют ценности НАТО.  Об этом заявила Юлия Тимошенко в своем выступлении с трибуны Верховной Рады, передает Апостроф

Однако путь на Запад, по мнению лидера фракции, лежит не через декларации, а через преодоление коррупции, обеспечение украинском достойной жизни и соблюдение западных стандартов демократии.

«Нам не только декларации нужны. Я была первым и последним премьер-министром, который вносил заявку в НАТО о предоставлении Украине ПДЧ. И тогда это был правильный шаг, и нам нужно так же продолжать. Кроме того, нам нужно не только декларировать эти вещи, нам нужно идти туда, соблюдая все принципы и исповедуя все ценности, которые действительно нужны нам как европейской стране и будущем члену ЕС», — заявила лидер «Батькивщины».

photo by Alexander Prokopenko

Юлия Тимошенко, чья фракция единогласно поддержала законопроект № 9037 о внесении изменений в Конституцию (относительно курса государства на приобретение полноправного членства Украины в Европейском Союзе и в Организации Североатлантического договора) уверена, что это еще один шаг к закреплению стратегического выбора развития страны.

«Сегодня исторический день, ведь делается еще один шаг на закрепление настоящего цивилизационного пути», — заявила политик.

По мнению лидера «Батькивщины», свобода и достоинство во все времена были для украинский не пустыми словами. На площади граждане стояли «не за кусок хлеба», они всегда восставали за европейские ценности. Именно поэтому сейчас особенно больно видеть нашу страну на последних позициях рейтингов бедности и коррупции, подчеркнула лидер партии.

«Наш путь в Европу и НАТО через преодоление великодержавной коррупции — того унижения, о котором сегодня говорят во всех кабинетах Европейского союза. И мы это преодолеем. И новая Конституция, и Новый экономический курс, и новая стратегия мира вернут нам то достоинство, с которым мы как украинская нация привыкли жить», — уверена Юлия Тимошенко.

Армия должна быть готова к силовому сценарию освобождения Донбасса, – Порошенко

Президент Украины Петр Порошенко отметил, что украинская армия должна быть готова к любому сценарию развития событий на Донбассе, в том числе и к силовому.  Об этом он заявил во время ежегодного послания в Верховной Раде 20 сентября, передает АНТИКОР

Президент сказал о преимуществах переговоров в Минске и подчеркнул, что вся ответственность за срыв этого процесса точно должна лечь на Россию.

Сколько бы копий не ломали вокруг Минска, именно благодаря тем договоренностям удалось остановить активную фазу агрессии и добиться режима санкций и главное – выиграть время для развития армии и для перехода от мобилизации к контрактному комплектованию фронтовых подразделений,– отметил президент.

По его словам, сейчас «Кремль пытается убедить наших союзников в якобы подготовке Украины к силовому сценарию освобождения Донбасса».

«Конечно, у нас должно быть подобная опция. Всякая армия должна быть готова к любым сценариям – у Украины есть право на самооборону!» – заявил Президент.

Он в очередной раз подчеркнул «стратегии мира», которая, по его словам, заключается в достижении его политико-дипломатическим путем.

Что будет с ценами на топливо: названы реальные цифры

Стоимость бензина А-95 до конца этого года увеличится на 60 коп. /л. При условии, что ситуация с курсом доллара в Украине и ценами на нефть в мире останется без изменений. Об этом говорит аналитик Concorde Capital Дмитрий Хорошун, передает АНТИКОР

«Если нефть Brent закрепится на уровне 78 $/барр., что выше примерно на 2%, чем в мае-июне, а гривня останется на уровне 28,2, бензин и ДТ могут подорожать еще на 60 коп./л, с 31,4 до 32 грн/л для А-95 и 29,7 грн/л для ДТ«, — прогнозирует эксперт.

«Высока вероятность, что нефть Brent не превысить 80 $/барр… Это ограничит цену на топливо в Украине вышеупомянутыми уровнями (32 грн/л для А-95 и 29,7 грн/л для ДТ). Однако при изменении курса гривня/$ реакция цен на топливо будет неизбежной«, — пояснил аналитик.