Воскресенье, 16 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

«Неподобства» закінчилися: Порошенко погрожує «євробляхерам» розправою

Президент України Петро Порошенко наголосив, що більше не дозволить «євробляхерам» блокувати вулиці. Про це повідомляє прес-служба президента, пише АНТИКОР з посиланням на Новини Закарпаття.

Порошенко нагадав, що Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє за визначений період часу власникам автомобілів на європейських номерах, які були ввезені в Україну із порушенням податкового та митного законодавства, офіційно оформити їх та заплатити відповідні податки. І ці кошти будуть спрямовані виключно на підтримку незахищених верств населення, а саме українських пенсіонерів.

«Зараз запущена програма про надання дозволу на пільгове розмитнення так званих «євроблях». Ніхто не дасть більше перекривати вулиці, або робити неподобства. Чому людина, пенсіонер, купуючи хліб чи ліки, податки платить, а їм дано можливість податки не платити? Це руйнація держави і ніхто на це не піде. І це несправедливість по відношенню до чесних платників податків», — підкреслив глава держави.

Він зазначив, що власники авто з європейськими номерами отримали можливість, за умови швидкої оплати, оформлення і розмитнення машини, мати знижку в сумі податку.

«Куди підуть ці гроші? В Пенсійний фонд. Для чого? Компенсувати дефіцит і мати можливість забезпечити індексацію пенсій тим, хто отримує пенсію на рівні мінімальної. Скільки? Скільки зберемо. Вважайте, що кожен, хто розмитнює машину підтримує пенсіонера. Ці кошти напряму будуть через спеціальний фонд йти до Пенсійного фонду», — додав він.

Глава держави зазначив, що таким чином через такі інструменти держава буде захищати людей.

Нагадаємо, 8 листопада Рада схвалила у цілому закон про нові правила розмитнення автомобілів та про жорсткіші штрафи для «євроблях».

19 листопада власники автомобілів на іноземних номерах анонсували акцію протесту на 20 листопада — пообіцяли перекрити дороги по всій країні. Вранці 20 листопада в графіку руху низки автобусних маршрутів у центрі Києва відбулися зміни через протести власників авто на іноземних номерах.

21 листопада Рада провалила скасування законів про розмитнення «євроблях».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій 22 листопада підписав закони №8487 та №8488 про розмитнення автомобілів на «євробляхах». Учасники руху «АвтоЄвроСила» заявили про призупинення акцій протесту.

23 листопада Порошенко підписав закони про легалізацію автомобілів на іноземних номерах, ввезених в країну в режимі транзиту.

Власники авто на номерах країн-членів ЄС зібралися на акцію протесту поблизу контрольного пункту пропуску «Ягодин».

27 листопада Чернівецька митниця Державної фіскальної служби оформила перше авто на єврономерах за новими пільговими умовами.

Loading...