Пятница, Октябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Новий закон зажене українців у борги і доведе до банкрутства

Нинішній закон про житлово-комунальні послуги може стати причиною боргів та банкрутства українців. Таку думку Politeka висловив екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, коментуючи набуття чинності з 10 червня цього року закону України «Про житлово-комунальні послуги», який буде посилювати відповідальність за наявність боргів по «комуналці».

«Все набагато складніше і сумніше. Головна проблема полягає в тому, що монополіст прописаний як такий, який завжди правий, а споживач – не правий. І йому ніде захистити свої інтереси щодо тарифів або їх якості. Але це окрема велика тема. А оскільки законопроект поки не готовий, його прийняття будуть відтягувати. Те, що за борги буде зніматися субсидія – так це ж не норма законопроекту. Відповідну норму «спустили» з Кабміну», – зазначив він.

У той же час Кучеренко вказав на не менш важливу проблему закону, через який українці можуть стати банкрутами.

«Основна норма, яка турбує мене – це пеня в 3% за наявність боргів за комунальні платежі. Вона, звичайно, не смертельна, якщо б існувала система паритетних взаємин між монополістом та споживачем. Щоб відповідали не тільки люди, які не заплатили, а й комунальні монополісти, які не надають якісні послуги. А так, нас заганяють у боргову яму, яка може стати джерелом банкрутства та відбирання власності», – підкреслив він.

Нагадаємо, для отримання субсидії на оплату послуг комуналки рекордна кількість українців показують нульові доходи. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соцполітики, посилаючись на главу відомства Андрія Реву.

За словами міністра, в Україні нульові доходи декларують 923 тис. домогосподарств, в яких проживає 1,5 млн осіб. Також Рева звернув увагу на те, що серед цих людей є особи, які не мають джерел доходу, проте є і ті, які декларують відсутність доходів, купуючи при цьому елітну нерухомість.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB