Среда, Ноябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Огризко підтримав ідею Турчинова: «Ракети повинні долітати до Москви»

Фото: facebook.com/rvsn.press

Україна повинна створити ракети, які зможуть долетіти до Москви, що стане серйозним стримуючим фактором для російського агресора. Як передає «Сегодня» , про це заявив екс-міністр закордонних справ України, директор Центру дослідження Росії Володимир Огризко, коментуючи заяву секретаря РНБО про стратегічну зброю, передає Регіональний портал Донбасу «Донецькі новини» .

За його словами, в Україні повинні бути ракети, які зможуть пролетіти не менше п’яти тисяч кілометрів.

«Нарешті, до нашого політичного керівництва почало доходити, що однією стурбованістю ми ситими не будемо. І стурбованістю ми Україну захистити не можемо. Добре, що наше політичне керівництво починає розуміти, що нам пора від оборонної тактики переходити до тактики реального стримування (російської агресії). Не просто просити у американців озброєння, а й мати в своєму розпорядженні такі види озброєння, які дали б нам можливість реально загрожувати, і про це треба говорити голосно, нашому противнику. Це ракети середнього радіусу дії, які повинні долітати до Москви і трохи далі, це до 5 тис. км», – сказав Огризко.

Він нагадав, що міжнародне співтовариство не виконує міжнародні договори щодо України, зокрема Будапештський меморандум.

«Нам розповідають, що ми підписали відповідні угоди, що ми не повинні, не маємо право [воювати] і т. д. Я думаю, що після того, що сталося в 2014 році, ми на все маємо право. І ми повинні користуватися цим правом», – резюмував дипломат.

Нагадаємо, днями секретар РНБО Олександр Турчинов виступив за створення стратегічної зброї. Він зазначив, що навіть якщо НАТО буде не в захваті від таких планів України, наша країна має право на самозахист, так як країни-гаранти Будапештського меморандуму не виконують своїх зобов’язань.

Як розповідав раніше перший президент Леонід Кравчук теоретично Україна може виготовити ядерну зброю. За його словами, на відновлення ядерного арсеналу знадобилося б не менше 100 млрд доларів, і це навряд чи схвалить Захід.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB