Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Останній робочий тиждень ВР 2018 року: займуться булінгом і штрафами водіїв

Цей тиждень стане останнім робочим року для нашої Верховної Ради. «Під дзвін дзвіночків» депутати планують розглянути законопроекти щодо безпеки і оборони, медицини, теплоенергетичного комплексу та аграрної політики, передає Сьогодні.

Народні обранці пропонують, зокрема, посилити в Україні покарання за торгівлю орденами і медалями до штрафу в 850-1700 грн. А за незаконне виготовлення відзнак штрафувати на 1700-3400 грн. Незаконне носіння військової форми може призвести громадянина до штрафу в 1700-2550 грн і більше, а за осквернення військових могил пропонується обмеження або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Також депутати виступають за підвищення штрафів для водіїв, за їзду без пристебнутих ременів безпеки і мотошоломів (зараз – 51 грн, планується підвищити до 850 грн). А за фальсифікацію ліків хочуть вже не просто штрафувати, а позбавляти волі на термін від 3 до 8 років.

У Кодексі про адміністративні правопорушення України з подачі Ради може з’явитися стаття «Булінг», за якою покарання за цькування людини може наздогнати не тільки її безпосередніх ініціаторів, а й батьків неповнолітніх булерів, а також співробітників педколективу, які приховали факт насильства в навчальному закладі. Мінімальне покарання за булінг пропонується в розмірі 340 грн, максимальне – 3400 грн.

На розгляд в рамках пленарного тижня винесено законопроект про приватну детективну (розшукову) діяльність в Україні. А також – про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування громадян. А проект закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність позначений на порядку денному як невідкладний, з точки зору президента країни.

Кілька розглянутих постанов стосуватимуться перейменування населених пунктів в Україні – наприклад, Переяслав-Хмельницький на Київщині може стати просто Переяславом.

Стосовно питання скасування заборони на продаж сільгоспземель іноземцям та великим українським латифундистам, то політолог Руслан Бортник не чекає швидких змін.

«Можливо, мораторій на продаж землі буде знятий на цій сесії, але це не означає, що з 1 січня земля надійде у вільний продаж. Для запуску ринку землі потрібен цілий набір законів, в тому числі і окремий щодо ринку землі», – підкреслив Бортник.

Нагадаємо, у травні-2018 ЄСПЛ визнав мораторій на продаж землі в Україні порушенням прав людини. Суд рекомендує вжити законодавчі або інші заходи для забезпечення справедливого балансу між інтересами власників фермерських господарств і суспільства. Також суд підкреслює, що його рішення не вимагає негайного запровадження ринку землі.

Loading...