Воскресенье, 20 сентября, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Патріарх Варфоломій направив митрополиту Онуфрію лист: з’явилися подробиці

Вселенський патріарх Варфоломій направив предстоятелю Української православної церкви митрополиту Онуфрію лист із запрошенням взяти участь в Об’єднавчому соборі 15 грудня. Як передає «Сьогодні» , неофіційний переклад листа оприлюднив у себе на сторінці в Facebook митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).

1544191713.104

Серед іншого в листі патріарх Варфоломій повідомив Онуфрію, що після Об’єднавчого собору той не зможе носити титул митрополита Київського.

«Цим патріаршим листом і зверненням до вас як «Високопреосвященний митрополит Київський», в формі ікономії і милості, ми повідомляємо вам, що після виборів предстоятеля Української церкви органом, який складатиметься з кліриків і мирян, ви не зможете еклізіологічно і канонічно носити титул митрополита Київського, який, ви все одно носите зараз в порушення описаних умов офіційних документів тисяча шістсот вісімдесят шість», — йдеться в листі.

Також патріарх Варфоломій написав, що митрополит Онуфрій може висувати свою кандидатуру на пост предстоятеля єдиної Помісної церкви в Україні.

«Ми просимо вас негайно і в дусі згоди і єдності взяти участь разом з вашою ієрархією в майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української православної церкви і виборчих процесах для обрання її предстоятеля. Вашому високопреосвященству, звичайно, дозволяється бути кандидатом на цю позицію», — йдеться в листі.

1544191734.8141

Як повідомлялося, 29 листопада закінчився триденний Священний Синод в Самбулі, на якому був остаточно затверджений Томос для України. Константинополь прийняв текст історичного церковного документа з незалежності української церкви.

Також планувалося, що Об’єднавчий собор складатиметься з 41 архієрея Київського патріархату, 12 архієреїв Автокефальної церкви і 10 архієреїв Московського патріархату. Однак, як уже відомо, в УПЦ МП заявили, що не будуть приєднуватися до єдиної церкви в Україні.

Loading...