Среда, Ноябрь 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Підвищення прожиткового мінімуму з 1 липня: чи будуть зростати ціни

З 1 липня в Україні підвищують прожитковий мінімум. Тепер нам рекомендують витрачати на 3 гривні в день більше. Сума незначна, зате експерти вже прогнозують зростання цін. Що означає підвищення для економіки — розбиралися Деталі на 34 каналі, передає сайт «Сьогодні» .

173 грами хліба, стакан молока, пів-яйця, дві маленькі картоплини. А ще 7 грамів рису і близько 100 грамів м’яса. Це мінімальний набір продуктів в день, які держава рекомендує вживати кожному українцю.

Пенсіонерка Неля Олексіївна багато з цього списку навіть дозволити собі не може.

Вже 1 липня прожитковий мінімум з 1762 грн. підніметься до 1841 грн. А це означає, що кожен українець за день зможе витрачати на 3 грн. більше — всього 60 гривень. За підрахунками держави, цього має вистачити.

Мешканка Дніпра вважає, що в день потрібно мінімум хоча б на харчування гривень 300, інша додає, що на «поїсти» необхідно близько 500.

Експерти пояснюють, в нашій країні прожитковий мінімум залежить не від мінімальних потреб людей.

«Він повинен формуватися виходячи з споживчого кошика, але на жаль він у нас закладається в закон про держбюджет і за календарним графіком змінюється незалежно від сьогоднішньої економіки і цін», – зазначає економічний експерт Михайло Крапивко.

На купівельну спроможність людей підвищення прожиткового мінімуму не вплине, а от ціни виростуть, прогнозують експерти.

«Якщо підприємець бачить і відчуває, що буде трошки підвищений рівень життя громадян, то він зазвичай цим користується. І якщо ми не будемо нічого купувати, тому що 3 грн. В день – це так перебільшено, 3 грн. В день нам не додає нічого, навіть пачку морозива. Тому доведеться робити акції, знижки і повертатися на той рівень цін який був», – констатує доктор наук з державного управління Таїсія Крушельницька.

На економіці таке підвищення ніяк не позначиться, вважає глава опозиційного уряду Борис Колесніков. І підкреслює: одна з головних умов розвитку країни — легалізація бізнесу.

«Це друкарський верстат. Економіки реальної немає. Економіку з тіні можна витягнути. Перше – витягнути з тіні, друге – залучити міжнародних і внутрішніх інвесторів. Треба відмовитися від державних витрат. Все повинно вирішуватися в електронному вигляді. Це заощадить мільярди доларів, навіть десятки. Так ось ці десятки мільярдів доларів дозволять підняти рівень життя», – говорить він.

Наступний етап зростання прожиткового мінімуму прогнозується вже в грудні, майже до 2000 гривень.

Також з 1 липня стартує завершальний етап медреформи: для 149 медичних центрів первинної допомоги, які встигли до 5 червня укласти договори з новоствореної Національної службою здоров’я, почнуть отримувати від неї фінансування за новими правилами (раніше отримували від МОЗ).

А ще в липні українців позбавлять двох несподіваних речей: шиферу з РФ і аналогового телебачення. Російську покрівлю для дахів Кабмін додав до розширеного списку товарів, заборонених для ввезення в Україну ще в кінці травня, але рішення вступить в силу лише з 3 липня. Що стосується старого ТБ, то протягом місяця його поступово відключати в Києві та Кіровоградській області — згідно з новою постановою Кабміну, тут воно повинно бути відключено до 1 серпня. У решти ж регіонів є термін до 1 вересня.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB