Вторник, Сентябрь 25, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ПО-НОВОМУ! НОВІ ЦІНИ НА ГАЗ, ЦУКОР І ПРОЇЗД: що зміниться з 1 лютого

У лютому на українців чекають зміни в різних сферах. Так, тарифи піднімаються, проїзд дорожчає, ціни ростуть, земля переходить у власність громадам, а українські підприємці отримають доступ до ринків 42 країн, пише Politeka.

Підвищення тарифів. Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення з 1 лютого 2018 року збільшити тарифи на розподіл і постачання електроенергії для 34 енергопостачальних компаній (обленерго) в середньому на 1-2%. НКРЕКП раніше збільшила оптову ринкову ціну на електроенергію в 2018 році на 14,4%. А також підвищила тарифи на водопостачання і водовідведення для водоканалів в деяких містах України.

Зниження цін на газ для промисловості. Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” з 1 лютого 2018 у рік знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 5,9%. У порівнянні з січнем вартість газу знизиться до 9195,6 гривні з 9772,8 гривні за тисячу кубометрів. Максимальні ціни на природний газ для промислових споживачів з 1 лютого будуть знижені на 5,5% – до 10141,2 гривні з 10732,8 гривні за тисячу кубометрів.

Цінові пропозиції “Нафтогазу” диференційовані в залежності від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків. Якщо покупець не має заборгованості перед “Нафтогазом” або буде купувати не менше 50 тисяч кубометрів газу на місяць, то для нього встановлюється мінімальна ціна. У всіх інших випадках застосовується більш висока ціна. Всі ціни вказані з урахуванням ПДВ.

Україна отримає розширений доступ до ринків 42 країн. З 1 лютого Україна стане учасником Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед (пан-євро-середземноморська). Участь України в Конвенції Пан-Євро-Мед сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі та збільшення українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівлі), Чорногорією, Молдовою і Македонією. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн і територій, що диверсифікує експорт з України.

Передача землі громадам. З 1 лютого почнеться процес передачі землі у власність об’єднаних територіальних громад. Це чергова віха децентралізаційних процесів в Україні. Закон про передачу в управління об’єднаним територіальним громадам землі за межами населених пунктів передбачає, зокрема, право розпоряджатися землями державної власності, право передачі таких ділянок в користування і власність громадян та юридичних осіб, зміна цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих на території об’єднаних територіальних громад.

В Україні підрахують, скільки коштує сільгоспземля. Всеукраїнська нормативна грошова оцінка земель сільгосппризначення буде проведена в 2018 році, це передбачено опублікованим законом “Про державний бюджет України на 2018 рік”. Проводити грошову оцінку землі будуть за рахунок коштів держбюджету. Госгеокадастр до 1 лютого 2018 року має надати Державній фіскальній службі інформацію про нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, яка проведена на зазначену дату. ДФС потім опублікує цю інформацію на своєму офіційному сайті.

Зростуть ціни на цукор. З 1 лютого мінімальні ціни цукор в Україні піднімуть до 11 тис. грн за тонну. Подорожчання пояснюють збільшенням експорту продукту. Українські виробники за 2017 рік експортували 598,7 тис. тонн цукру, що на 29% більше, ніж за 2016 рік. На поточний момент в Україні існують певні квоти на виробництво цукру для внутрішнього ринку. Вони встановлені обсягом 1,5 млн тонн. Ціни на буряк також виростуть – до 753 грн за тонну.

Послуги ІТС будуть надаватися як поставки програмної продукції. З 1 лютого відвантаження 1С: ІТС для України буде здійснюватися без ПДВ, але ціна не зміниться. Вступив в дію Закон України від 07.12.2017 р . № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році». У ньому розширено визначення програмної продукції, додано абзац: «будь-які зміни, поновлення, додатки, доповнення та / або розширення функціоналу комп’ютерних програм». Відповідно до змін законодавства сервіси ІТС підпадають під визначення програмної продукції.

Зміниться розклад залізниці. З 1 лютого зміниться розклад руху поїздів Лисичанськ – Київ – Хмельницький. Зміни вносяться на прохання пасажирів, новий час має стати для них більш зручним. До складу поїзда також буде включений вагон категорії “Люкс”. З 1 лютого 2018 поїзд №138 Хмельницький – Лисичанськ відправлятиметься з Києва о 23:12 (замість 22:45) і прибуватиме в Лисичанськ о 13:45 (замість 12:40). Зворотно з Лисичанська поїзд відправлятиметься о 16:50 (замість 13:45) і прибуватиме до Києва о 06:30 (замість 4:05).

Подорожчав проїзд. У приміських маршрутках Київської області подорожчав проїзд. Вартість проїзду збільшилася на 1-2 гривні. Так, в маршрутці “Київ-Обухів” ціна квитків зросла на 2 гривні. Проїзд до села Красна Слобідка подорожчав з 7 до 8 грн. Причина подорожчання – зростання цін на бензин і дизпаливо. При цьому вартість проїзду за маршрутом “Київ-Васильків” залишається незмінною: 20 грн.

У харківському метро запрацює система E-ticket. З 1 лютого в харківському метрополітені почнуть працювати турнікети для системи єдиного електронного квитка E-ticket. Можна вже буде оплачувати проїзд новими картками. Кількість нових турнікетів поступово буде збільшуватися, а старих – скорочуватися. Якийсь час старі картки будуть використовуватися паралельно з новими.

Підписуйтесь на телеграм-канал Зрада vs. Перемога, який вже заборонила наша влада!

УПЦ призвала ВР не делить верующих украинцев на своих и чужих

Священный Синод Украинской Православной Церкви, заседание которого состоялось 25 сентября в Свято-Успенской Киево-Печерской Лавре под председательством Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия, призвал отказаться от антиконституционных законопроектов, находящихся на рассмотрении в Верховной Раде. Об этом сообщает Информационно-просветительский отдел УПЦ, передают ВЕСТИ

Священный Синод призывает всех участников, работающих над реализацией законопроектов №№ 4128 (об изменении подчиненности религиозных общин), 4511 (об особом статусе религиозных организаций), 5309 (об изменении названия религиозных организаций), отказаться от этих законодательных намерений как противоречащих Конституции Украины и таких, которые являются антицерковными.

«Упомянутые законодательные инициативы «имеют целью юридическую ликвидацию Украинской Православной Церкви путем ее рейдерского захвата через смену названия, противоправное вмешательство в органы управления и захват имущества (святынь, храмов и монастырей)»,- говорится в сообщении УПЦ.

Кроме того, в документах по результатам Синода отмечается, что Украинская Православная Церковь является религиозным объединением, которое зарегистрировано и действует в соответствии с законодательством Украины, и любые принуждения к изменению ее названия являются незаконными и квалифицируются как вмешательство во внутренние дела Церкви.

Также Священный Синод УПЦ предостерег участников реализации антиконституционных законопроектов, что их принятие искусственно разделит людей и сделает чужими в своей стране миллионы граждан Украины, и призвал отказаться от этих антицерковных инициатив.

Одногруппники перерезали горло: на Тернопольщине чудом выжила 16-летняя девушка

В Тернопольской области двое несовершеннолетних парней пытались зарезать свою одногруппницу. До этого они избили ее палкой и сделали попытку удушения.  Как сообщили в пресс-службе ГУ Национальной полиции Тернопольщины, 23 сентября двое молодых людей вместе со своей одногруппницей, 16-летней девушкой, употребляли большое количество алкоголя, после чего между ними возник конфликт, пишет АНТИКОР

«Девушка начала насмехаться над парнями. Это им не понравилось, и они начали бить подругу палкой. Девушка защищалась. Она потеряла сознание после того, как один из одногруппников ее придушил. Чтобы подруга не рассказала о случившемся, он схватил стекло от разбитой бутылки и трижды попытался перерезать ей горло», — рассказали ужасающие детали правоохранители.

Свою жертву, истекающую кровью, злоумышленники бросили на произвол судьбы, а сами отправились в районный центр. Через час после нападения пострадавшая очнулась и самостоятельно добралась до общежития, где ей вызвали скорую помощь.

«Врачи говорят, что девушка родилась в рубашке, поскольку выжила после побоев и порезов. Стекло несколько раз задело сонную артерию, но не перерезало ее. Состояние пострадавшей средней тяжести, стабильное», — отметили в полиции.

Нападавшие сознались в преступлении — им инкриминируют статью «Умышленное убийство по предварительному сговору».

Амбіції на шкоду власному народу: Артем Ситник блокує кредит МВФ

ЯК пов’язаний транш МВФ та НАБУ?

19 вересня 2018 року завершила свою роботу місія Міжнародного валютного фонду, завданням якої був збір інформації, що стане основою при підготовці рішення Ради МВФ щодо надання Україні чергового траншу міжнародної фінансової допомоги. Сьогодні ніхто з урядовців чи парламентарів (навіть опозиційних) не піднімає питання підсумків роботи місії МВФ, бо про це говорити ще зарано. Однак, раптово про роботу місії і долю чергового траншу від МВФ заговорив… директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

Від поінформованих джерел зсередини НАБУ стало відомо про те, що Артем Ситник повідомив наближених до нього осіб з керівництва новоствореного антикорупційного відомства, що конфлікт між НАБУ і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, а точніше між керівниками цих установ, буде вирішено на користь Артема Ситника. І це буде зроблено за рахунок Міжнародного валютного фонду.

Яким чином, спитаєте ви? А дуже просто. Директор НАБУ заявив своїм підлеглим про те, що доля чергового траншу від МВФ для України вже напряму залежить від перебування на посаді керівника САП Назара Холодницького. Не від тарифів на газ, темпів реформ, стану боротьби з корупцією або розслідування нападів, вчинених на громадських діячів. Ні. Артем Ситник однозначно заявив, що, в разі залишення на посаді керівника САП, Україні годі сподіватися на отримання грошей від МВФ, яким би не був поступ в усіх інших питаннях. А щойно Холодницького буде звільнено – кошти надійдуть на банківські рахунки України.

Слід зазначити, що грошей на казначейських рахунках сьогодні вистачить, щоб Україна протрималася до кінця жовтня поточного року. Далі, без зовнішніх запозичень, країні не обійтися. І це питання не політичне. Це питання економічного виживання держави, яка четвертий рік поспіль веде надважку боротьбу з Російською Федерацією, водночас долаючи негативні і страшні наслідки для української економіки і впроваджуючи такі потрібні реформи. Вже факт подібних заяв директора НАБУ, навіть якщо вони реально не грунтуються на жодних його домовленостях з представниками МВФ чи Держдепартаменту США (про наявність яких він сам недвозначно заявив), є свідченням перевищенням службових обов’язків з егоїстичних мотивів.

Чи може боротьба новостворених антикорупційних відомств брати в заручники цілу державу, для порятунку якої вони були начебто створені? Спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький чітко заявив, що за крісло і посаду він не тримається, чого ми жодного разу не чули від директора НАБУ Артема Ситника. Навпаки, судячи з його емоційних заяв і вчинків, посада стала для нього невідривною частиною власного «Я», в той час як перебування Назара Холодницького на посаді керівника САП завдає йому постійних мук і страждань. Тож, якщо ціною знищення добробуту українських громадян і економічної стабільності країни мають стати збереження посад за керівниками обох антикорупційних установ, то краще їм задуматися про відставку.
Владимир Сергеев