Среда, 15 июля, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Порошенко і Коломойський виводили кошти з України через один і той же офшор-СМИ

У серпні 2015 року із рахунків “ПриватБанку” масово вивели кошти на офшорні компанії.  Серед здійснених транзакцій – і перекази на офшорні рахунки компаній, зареєстрованих на Віргінських Британських Островах через фірму Mossack Fonseca, послугами якої користувався президент України Петро Порошенко.  Приблизно у той же період між главою держави та власником банку олігархом Ігорем Коломойським почалися перемовини про націоналізацію структури, а у кінці 2016 року фінустанова олігарха Ігоря Коломойського перейшла у повну державну власність.  Згідно з даними документу, отриманого редакцією ІНФОРМАТОРа від власного джерела в Міністерстві фінансів, за серпень 2015 року відбулося понад 50 транзакцій, передает АНТИКОР

Так, посередницька фірма Abendale Management Corporation зареєстрована на Британських Віргінських Островах, її ж агентом вказана фірма Mossack Fonseca.

Дані про корпорацію ABENDALE MANAGEMENT Джерело - Offshore Leaks DatabaseДані про корпорацію ABENDALE MANAGEMENT Джерело – Offshore Leaks Database

Компанія Albert Holdings Limited також перебуває під юрисдикцією Віргінських Островів, і користується юридичними послугами фірми Mossack Fonseca.

Дані про корпорацію ALBERT HOLDINGS LIMITED Джерело - Offshore Leaks DatabaseДані про корпорацію ALBERT HOLDINGS LIMITED Джерело – Offshore Leaks Database

Як відомо, у квітні 2016 року на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ з’явилася інформація про те, що клієнтом юридичної фірми Mossack Fonseca був президент України Петро Порошенко.

Ця фірма створила для нього офшорну компанію на Британських Віргінських Островах.

Кіпрська юридична фірма, яка представляла нещодавно придбану компанію Prime Assets Capital, описує її як “холдингову компанію кіпрських та українських компаній групи Roshen, одного з найбільших виробників кондитерської продукції в Європі”. Компанія писала, що, хоча Prime Asset Partners і була створена для “людини, яка займається політикою”, вона “не мала стосунку до його політичної діяльності”.

Упродовж президентської кампанії 2014 року Порошенко обіцяв продати більшість своїх активів. Всі вони були передані компанії Prime Assets Capital. У жовтні 2014 український Міжнародний Інвест Банк, в якому Порошенко володіє контрольним пакетом акцій, написав рекомендаційний лист до Mossack Fonseca, стверджуючи, що його рахунки там “обслуговувалися належним чином”.

Автори розслідування вважають, що президент Порошенко міг двічі порушити закон: “він відкрив нову компанію, будучи в кріслі президента, і не вказав цього активу у фінансовій декларації”.

Нагадаємо, увечері 18 грудня 2016 року Кабмін на спеціальному засіданні ухвалив рішення щодо передачі “Приватбанку” у стовідсоткову власність держави.

Новим головою правління фінустанови став колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

16 березня 2017 року “ПриватБанк” попросив у Національного банку України додаткових коштів для докапіталізації. За словами голови НБУ Валерії Гонтарєвої, частка кредитів пов’язаним особам “ПриватБанка”, яка раніше оцінювалася Нацбанком на рівні 97%, в дійсності виявилася 100%.

Повідомляється, що після зміни акціонерів в “ПриватБанку” недостача становить понад 10 мільярдів гривень.

Loading...