Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Порошенко віддав бойовий наказ військовим на Донбасі

Президент України Петро Порошенко наказав командирам бригад ЗСУ застосовувати всі наявні засоби у протистоянні з агресором на Донбасі для збереження життя військовослужбовців. Про це він сказав під час зустрічі з командирами бригад (полків) Збройних сил, Нацгвардії та Державної прикордонної служби в Хмельницькій області, передає СЬОГОДНІ.

«Треба бути готовими до будь-яких сценаріїв: як до оборони, так і до ефективного контрнаступу. Ми не повинні піддаватися на провокації в районі проведення Операції об’єднаних сил. При цьому дозволяю і наказую застосовувати всі підлеглі вам сили і засоби для збереження життя наших людей. І як верховний головнокомандувач, звертаюся до вас з вимогою бути гідними високого звання офіцера, командира», – сказав він.

Порошенко вважає, що воювати потрібно не числом, а вмінням, і вимагає не здавати жодного шматочка української землі.

Ми захищаємо свою рідну землю, ми захищаємо своє рідне Отечество. І той, хто прийде до нас зі зброєю, заплатить дуже високу ціну. Це моя вимога: ми не повинні здавати жодного шматочка української землі. Одночасно сьогодні моє прохання і наказ – ми повинні зберегти кожного українського воїна. Ми не маємо права воювати радянськими методами, коли перемога досягалася ціною численних втрат», – підкреслив голова держави.

Відзначимо, під час пасхального перемир’я, у квітні, Порошенко дозволив українським військовим відстрілюватися від ворога, якщо той буде атакувати, але закликав самим чітко виконувати режим припинення вогню. Відзначимо, що українські військові виконують умови будь-якого перемир’я на Донбасі, проте регулярно дають жорстку «відповідь» бойовикам на обстріли. Таким вогнем ЗСУ нанесли величезні втрати бойовикам з початку року – за вісім місяців (станом на початок вересня) були знищені 567 бойовиків і ще майже 900 отримали поранення.

Також Порошенко заявляв, що Україна готова відбити напад зі сходу, півночі, Криму та з Придністров’я. Українська армія досить зміцніла, і тепер на всіх небезпечних напрямках зосереджені необхідні сили ЗСУ.