Вторник, Октябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Прокурор-олігарх Дмитро Справедливий: «Гелік», шикарні хороми та мільойни кешем як перепустка в ДБР

Багато хто із кандидатів на керівні посади в Державне бюро розслідувань є вихідцями з інших правоохоронних органів, в тому числі прокуратури. Значна частина з них – неодноразові об’єкти суспільної уваги та фігуранти журналістських розслідувань, передає АНТИКОР з посиланням на blog.prosud.info.  У багатьох випадках це пов’язано із невідповідністю між доходами та наявним майном прокурорів.

Знайомтесь, керівник Київської місцевої прокуратури № 5 та кандидат на посаду керівника Першого, Другого управління організації досудових розслідувань – Дмитро Олександрович Справедливий.

Дмитро Олександрович Справедливий – доволі впливовий прокурор у Києві. На сайті Генеральної прокуратури можна знайти інформацію, що Дмитро Олександрович обіймає посаду керівника Київської місцевої прокуратури №5 з 15 грудня 2015 року.

Цікаво, що на конкурсі на це місце прокурор Дмитро Справедливий зайняв лише 19 місце.

До цього Дмитра Олександровича згадують як заступника керівника прокурора Оболонського району.

В одному зі своїх інтерв’ю Дмитро Справедливий стверджував, що його батько працював в органах МВС. Мова йде про Олександра Павловича Справедливого. У ЗМІ зазначають, що Олександр Павлович у 2001 році був керівником Печерського районного управління УМВС у місті Києві. У 2002-2003 роках він керував міліцією у Волинській області де, за інформацією журналістів, відзначився незаконною приватизацією квартири. Також людина з таким же ПІБ значиться помічником нардепа Юрія Одарченка, а також кандидатом до Київради від ВО «Батьківщини». За допомогою аналітичної системи YouControl ми також виявили, що в період 2012-2017 років Олександр Павлович очолював Печерський відділ партії «Батьківщина» та був серед співзасновників ТОВ «ТДМ-2015».

Серед своїх родичів прокурор також вказав дружину — Ольгу Михайлівну Справедливу.Вона також балотувалася до Київської міськради від партії «Рух за реформи» та була помічникомнардепа Романа Романюка. Дружина прокурора займається бізнесом. Вона зареєстрована фізичною особою-підприємцем та є засновником чи співзасновником ряду компаній: ЗАТ «АТЛАНТ-Україна», ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ХЛІБ -1», ПП «ДЕСНА АВ», ТОВ «ПРЕСТИЖ-НЕРУХОМІСТЬ», ТОВ «АН «ДОСТУПНЕ ЖИТЛО»», ТОВ «УКРМЕДІАРЕЙТИНГ», ТОВ «УКРАЇНСЬКІ СТРАВИ».

В одній зі статей згадується теща прокурора – Лариса Юріївна Хобта. Крім того, Лариса Юріївна та її дочка Ольга Справедлива є співзасновниками компанії ЗАТ АТЛАНТ-Україна. Лариса Юріївна – доволі відомий політик. Вона була депутатом Київської обласної ради від Партії регіонів. Від цієї ж політичної сили вона намагалася потрапити до Верховної Ради, однак зазнала поразки та потрапила в епіцентр скандалу, тому що не виплатила зарплати працівникам свого штабу.

У деклараціях прокурора  за 201420152016 та 2017 вказано, що його дружина Ольга заробила 1,7 млн грн, а також отримала 1,1 млн грн від продажу майна. Сам прокурор заробив 937 тис. грн.

Декларуючи такий дохід, дружині прокурора вдалося заощадити 58 тис. доларів (1,5 млн грн), а самому Дмитру Справедливому майже 160 тис. грн.

У безпосередній власності прокурора перебуває квартира в Києві, за адресою вул. Лесі Українки, 23. Її площа 119 кв. м. Це житло Дмитро Олександрович отримав на підставі договору дарування. Вказана вартість квартири  – 792 тис. грн (100 тис. у. о. станом на 2011 рік).

Також в декларації чиновника вказана земельна ділянка в Бориспільському районі на Київщині. Щоправда ідентифікувати її місцезнаходження не вдалося.

У власності членів родини прокурора, а саме його дружини та двох дітей, перебуває столична квартира на Кловському узвозі, 7. Площа цього житла – 197 кв. м., а його вартість 4,5 млн грн. За цією ж адресою родичі Дмитра Справедливого мають машиномісце. До речі, саме цю квартиру Дмитро Справедливий відсудив в архітектора Сергія Бабушкіна.

Ще одна квартира, власником якої є Ольга Справедлива, розташована за адресою: вул. Васильківська 15/14. Це житло пані Ольга отримала на підставі договору дарування від своєї матері.

Ольга Михайлівна з 2011 року була власницею нежитлових приміщень за адресою: вул. Костельна, 3, що в самому центрі Києва. Площа цих приміщень – 223 кв. м. Але вже у 2015 році їхнім власником стає батько прокурора. Виходить, що станом на 2014 рік саме пані Ольга була власником даного майна, однак в декларації прокурора воно не вказане!

Цікава й історія, як ці нежитлові приміщення потрапили у власність родичів Дмитра Справедливого. У 2010 році приватне підприємство, співзасновником якого була Ольга Справедлива – «ДЕСНА АВ» відсудила ці приміщення у Головного управління комунальної власності м. Києва.

Теща прокурора теж має значну кількість нерухомості. Зокрема у її власності трикімнатна квартира у селі Марханіка, що біля Києва та дві земельні ділянки у цьому ж населеному пункті; житловий будинок у Миколаєві, площею майже 230 кв. м., столична квартира на 79 кв. м.  за адресою: вул. Васильківська 15/14.

У декларації прокурора Дмитра Справедливого вказано два автомобілі: у 2005 році Дмитро Олександрович придбав Toyota Camry 2005 року випуску, а у 2014 році його дружина стала власницею Toyota Venza 2013 року.

Батько прокурора – Олександр Павлович Справедливий є власником автомобіля Mercedes-Benz G 500 2012 року випуску. Приблизна вартість такого авто – 73 тис. доларів.

Теща прокурора теж користується елітним автомобілем Hyundai IX35 2013 року випуску, що придбаний того ж року. Навіть сьогодні вартість такого автомобіля – майже 400 тис. грн.

Загалом, за підрахунками журналістів програми «Наші гроші», родина прокурора володіє майном вартістю 44 мільйони гривень. Сподіваємося,  конкурсна комісія Державного бюро розслідувань з’ясує походження даного майна у Дмитра Олександровича.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Матиос заявил, что Украина от суицидов и убийств потеряла почти два батальона на Донбассе

Почти 900 украинских военных погибли в результате самоубийств и умышленных убийств с начала боевых действий на Донбассе. Такое заявление сделал главный военный прокурор Украины Анатолий Матиос в эфире телеканала «112 Украина», передает СТРАНА

«Проанализировав состояние небоевых безвозвратных потерь за весь период боевых действий, то есть с 2014 по 2018 год, мы столкнулись с ужасающей статистикой, которая заставила нас искать в существующих реалиях выход, как этого не допустить. Почти 900 украинских военных погибли в результате самоубийств, а также умышленных убийств. Это ужасные потери, это почти два полноценных батальона ВСУ», — рассказал он.

Матиос подчеркивает, что основной причиной этого является посттравматический синдром. По его словам, сейчас Военная прокуратура планирует перенять опыт Израиля, США, Канады и Великобритании, которые сталкивались с необходимостью пресечения негативных последствий этого синдрома.

Порошенко хочет передать Андреевскую церковь Вселенскому патриархату

Президент Петр Порошенко в ближайшие дни выступит с инициативой о передаче в постоянное пользование Вселенскому патриарху Андреевской церкви. Об этом во вторник, 16 октября, на заседании согласительного совета руководителей фракций, комитетов и групп парламента заявила представитель главы государства в Верховной Раде, народный депутат из фракции «Блок Петра Порошенко» Ирина Луценко, пишут ВЕСТИ

«Президент поддерживает стремление как можно более скорого получения Томаса. И в знак солидарности с этим процессом делает символический жест: в ближайшие дни будет зарегистрирован законопроект, которым президент Порошенко предлагает передать Андреевскую церковь в постоянное пользование Вселенскому патриарху как символический жест того, что святой Андрей в свое время крестил Украину», – сказала Луценко, отметив, что Порошенко просит парламентские фракции поддержать соответствующий законопроект.

Блогер рассказал, что Парубию в детстве поставили «непростой диагноз»

Политический блогер Михаил Шнайдер рассказал о том, что спикер Верховной Рады Украины Андрей Парубий человек с «тяжелой» судьбой, передает АНТИКОР

«Андрей Владимирович человек с тяжелой судьбой», – написал он.

По словам блогера, Андрею Парубию в шесть лет поставили «непростой диагноз», с последствиями которого политику пришлось бороться всю жизнь.

Он также подчеркнул, что спикер Рады смог закончить среднюю школу и поступить в институт только благодаря своему влиятельному отцу – партийному деятелю времен КПСС.

«Вспомнился старый анекдот: «У меня была справка от психиатра, что я здоров, но я ее съел», – добавил он.