Среда, Август 21, 2019
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Рада сьогодні призначить дату інавгурації Зеленського

Питання інавгурації Володимира Зеленського сьогодні буде винесено на голосування у Верховній раді України. Докладніше про те, як проходить голосування — в матеріалі РБК-Україна.

У Раді зареєстровано 8 проектів постанов про інавгурації Зеленського

У Верховній раді на даний момент зареєстровано вісім проектів постанов про проведення інавгурації Володимира Зеленського.

Так, 3 травня було зареєстровано постанову нардепа Сергія Міщенка про інавгурацію Зеленського о 10:00 19 травня. Ще одну постанову (нардепа Віктора Балоги) було зареєстровано 6 травня, у ній також вказана дата 19 травня о 10:00. Ще дві постанови було зареєстровано 7 травня. Зокрема, нардеп Віталій Купрій запропонував провести інавгурацію 20 травня о 10:00. Нардеп Сергій Каплін у своєму проекті постанови пропонує провести інавгурацію в два етапи: перший — 19 травня у парламенті, а другий — 3 червня — на НСК «Олімпійський».

10 травня нардеп Олександр Сугоняко подав до Ради свій проект постанови, в якому запропонував провести інавгурацію 1 червня о 10:00. Разом з тим, вже 11 травня документ був відкликаний.

13 травня нардеп Віталій Купрій подав ще один проект постанови, в якому датою інавгурації пропонується визначити 26 травня о 10:00.

Ще два проекти постанови були подані до Ради 14 травня. Так, нардеп Володимир Курінний пропонує провести інавгурацію 17 травня о 10:00, а інавгурацію 28 травня о 10:00 пропонує провести група нардепів, серед яких Андрій Тетерук, Юрій Береза, Михайло Хміль, Остап Єднак, Олексій Мушак.

В ході засідання 15 травня регламентний комітет Ради розглянув проекти постанов про інавгурацію Зеленського, визнавши їх законними. При цьому, в.о. глави регламентного комітету Павло Пинзеник зазначив, що інавгурація в два етапи, як пропонує Каплін, не передбачена чинним законодавством, а голосування за призначення інавгурації на 17 і 28 травня має проходити в два етапи, оскільки потрібно буде внести зміни до порядку денного сесії.

Зеленський закликав Раду призначити інавгурацію на 19 травня

4 травня обраний президент Володимир Зеленський провів зустріч з головами фракцій Верховної ради, в ході якої обговорювалося питання інавгурації. Зокрема, Зеленський наполягав на даті 19 травня. Однак, за його словами, було багато думок і остаточне рішення має бути прийняте на засіданні Ради 14 травня.

Крім того, 10 травня Зеленський записав відеозвернення, в якому закликав парламент призначити дату інавгурації на 19 травня.

«Я звертаюся до Верховної ради. На найближчому засіданні ви повинні призначити дату інавгурації на 19 травня. Цього вимагаю не я, цього вимагає народ, в інтересах якого ви присягали діяти», — сказав він.

Зеленський переміг на виборах 2019

31 березня 2019 року в Україні відбулися чергові вибори президента України. Всього для участі у голосування свої кандидатури подали 44 людини. Разом з тим, п’ятеро з них, у встановлений законом термін відкликали свої кандидатури і українці обирали серед 39 кандидатів. За результатами голосування ніхто з кандидатів не набрав більше 50% голосів. Після підрахунку голосів Центрвиборчком оголосив про проведення повторного голосування. У другий тур виборів вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко — саме за цих кандидатів проголосувало більшість українців.

Другий тур виборів відбувся 21 квітня. За результатами голосування перемогу на виборах здобув Зеленський, за якого проголосували 13 541 530 українців (73,22%), тоді як за Порошенка свої голоси віддали 4 544 320 виборців (24,45%).

Рада сьогодні призначить дату інавгурації Зеленського

Офіційні результати виборів ЦВК оголосив 30 квітня, 3 травня, парламентська газета «Голос України» опублікувала офіційні результати президентських виборів в Україні. Згідно з українським законодавством, після оприлюднення офіційних результатів виборів Верховна рада повинна призначити дату інавгурації, яка має відбутися протягом 30 днів (до 3 червня).

Loading...