Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Реальні зарплати українців «не дотягують» до рівня 2013 року – НБУ

Середній реальний дохід українців в кінці 2018 року становить 82% від рівня 2013 року. Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ) в своєму звіті про фінансову стабільність, передає Сьогодні.

«Реальний наявний доход населення продовжує зростати. Це триває другий рік поспіль. У І півріччі 2018 року реальний наявний дохід населення виріс на 9,8%, але поки становить 82% від рівня 2013 року», — говориться в документі.

НБУ відзначає, що доходи українців зростають за рахунок зростання зарплат. При цьому оклади помітніше збільшилися в промисловості, транспортній, фінансовій сфері, а також в держуправлінні.

За 9 місяців 2018 року реальна зарплата збільшилася на 13%, зокрема в III кварталі – майже на 15%, тому за повний рік темп її приросту, згідно з прогнозом НБУ, складе близько 13%.

«Мінімальна зарплата виросла на 16%, тому в цьому році її вплив на динаміку середньої зарплати несуттєвий. Також, все ще висока інфляція призвела до того, що реальний наявний дохід частини населення з низькими зарплатами виріс помірно», — підкреслили в НБУ.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко відзначав, що зростання зарплат в Україні обігнало інфляцію. Розенко нагадав, що за підсумками жовтня 2018 року реальна зарплата в Україні зросла на 14,2% в порівнянні з жовтнем 2017 року.

Крім того, міністр соціальної політики Андрій Рева відзначав, що середня зарплата в Україні повинна бути не нижче 15 тисяч гривень в місяць, щоб громадяни країни перестали їздити на заробітки за кордон. Рева тоді підкреслював, що збільшення зарплат не повинно суттєво вплинути на інфляцію, тому що «забезпечено економічним ресурсом».

Втім, в Міжнародному валютному фонді підкреслювали, що зростання зарплат в Україні все ж повинно супроводжуватися підвищенням продуктивності праці, інакше країні не вдасться уникнути економічних проблем.

Loading...