Четверг, Сентябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Рейтинг кандидатів у президенти лишається невисоким – соціологи

68% громадян планують узяти участь у виборах президента України, але рейтинг основних потенційних кандидатів доволі невисокий. Про це свідчить опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 до 25 травня, передає Українська правда.

Однозначно не бажають брати участь у виборах президента 17%. Решта респондентів ще не визначилися в цьому питанні.

Серед регіонів дещо вирізняються південь, де рівень готовності до участі у виборах помітно менший – 54%, та захід, де готовності до участі у президентських виборах найвища – 76%.

«Серед кандидатів на президентську посаду відсутні явні лідери, рейтинг усіх основних політиків доволі невисокий», – констатують соціологи.

Відносно найбільшу підтримку серед тих респондентів, які планують взяти участь у виборах, має Юлія Тимошенко – 13,3% виборців (причому рівень її підтримки мало відрізняється у різних регіонах).

Далі йдуть Анатолій Гриценко – 9,4% (його рейтинг вищий у західному та центральному регіонах) і Юрій Бойко – 8,4% (його рейтинг забезпечують схід, південь та Донбас).

Замикають першу п’ятірку чинний президент Петро Порошенко – 7,6% (його рейтинг дещо вищий на заході і дещо нижчий на сході) та Олег Ляшко – 7,4% (його позиції трохи міцніші в центрі та на півдні).

 

Зараз ще важко сказати, хто саме буде брати участь у президентских виборах, а за кого б ви проголосували, якби список кандидатів був наступний (в % від тих, хто має намір взяти учатсь в виборах)

62% респондентів вважають, що Україні потрібні нові політичні лідери (не бачать такої потреби 27%). І найбільше бажають їх на заході (78%), а найменше – на півдні (46%), у решті регіонів нових лідерів прагнуть близько 60%.

При цьому конкретних осіб як нових політичних лідерів бачать лише 25% респондентів – і найменше таких на півдні (19%), а найбільше – на Донбасі (37%).

У відкритому запитанні, коли респондентів просили назвати прізвище нового бажаного лідера, дещо виділилися Святослав Вакарчук (7%), Володимир Зеленський (6,6%) та Євген Мураєв (6%).

 

Громадяни вважають, що нові лідери можуть прийти з нових політичних сил (33,5%), уже наявних партій (30%), із організацій громадянського суспільства (28%), із гуманітарної чи технічної інтелігенції (26%), з учасників АТО (17%) чи й волонтерів (15%).

Найменше громадяни хотіли б, щоб нові лідери були представниками великого бізнесу (5%).

60% схвально ставляться до перспективи для громадських активістів йти в політику, негативно до цього ставляться 25%.

Під час дослідження опитали 2019 респондентів віком від 18 років по всій Україні за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансували опитування в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Чергові вибори президента України мають відбутися навесні 2019 року.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

«Розенблат ни в чем не виноват»: суд визнав незаконною передачу НАБУ хабаря для одіозного нардепа

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними оперативно-розшукові дії НАБУ у так званій «бурштиновій справі». Про це йдеться у рішенні суду від 20 вересня, копію якого опублікував у Facebook адвокат Петро Бойко, пише АНТИКОР

Рішення прийнято за позовом підозрюваного народного депутата Борислава Розенблата.

Протиправними визнано операції з контрольованої передачі хабарів, негласне виявлення та фіксацію злочину чи можливих слідів злочину, документів та інших предметів, що можуть бути доказами вчинення злочину.

Суд зобов’язав детективів НАБУ і прокурорів САП, які погоджували їх дії, дотримуватись законодавства щодо гарантій депутатської недоторканості у кримінальній справі.

Рішення ухвалив суддя Руслан Арсірій без виклику сторін, у закритому режимі.

Як відомо, агент НАБУ Катерина Сивокінь, видаючи себе за представника іноземної компанії, начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні.

Йдеться про підготовку законопроектів, незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, прокуратури і судів.

У справі шість підозрюваних, серед яких нардепи Максим Поляков і Борислав Розенблат.

19 червня 2017 року в ресторані в присутності Розенблата затримали його охоронця із сумкою, де нібито був черговий транш у сумі $200 тис. переданий агентом НАБУ. Полякову інкримінується отримання через свою помічницю $7500.

У «бурштиновій справі» суд встановив підозрюваним та їх захисникам строк для ознайомлення з до 1 червня. Далі провадження мають передати до суду.

Раніше ДПІ Шевченківського району Києва за рішенням суду відкрила справу про фіктивне підприємництво і підробку документів, в рамках якої перевіряється дільність агента НАБУ Катерини.

У листопаді 2017 року СБУ затримала агента НАБУ Сергія Тітєнкова (Боярського) під час спроби дати хабар заступнику голови Держміграції Діні Пімаховій.

Після цього Генпрокуратура провела обшук в елітному селищі Козин, за місцем проживання агента Катерини Сивокінь, яку насправді звуть Катерина Сікорська і котра відома участю у «бурштиновій справі».

За словами генпрокурора Юрія Луценка, агент Катерина також консультувала Боярського у справі Пімахової.

За підбуруювання Пімахової до отримання хабара агента Катерину повідомлено про підозру.

Если бы ложь была олимпийским видом спорта, Порошенко стал бы безусловным чемпионом

Внимательно прослушал выступление Порошенко в парламенте. Все-таки он удивительно талантливая личность. Об этом только что написал в ФБ экс-нардеп Андрей Сенченко, передает АНТИКОР

«Если бы публичная ложь была олимпийским видом спорта, Петр Порошенко стал бы безусловным чемпионом», — подчеркнул Сенченко.

Ваш покорный слуга тоже прослушал выступление Порошенко в Раде и полностью согласен с оценками Сенченко.

Такое впечатление, что Петр Алексеевич взял на вооружение принцип известного немецкого министра пропаганды прошлого века — чем наглее ложь, тем лучше…

Он практически все перевернул с ног на голову, говоря на «черное» — «белое».

Оказывается, под его мудрым руководством Украина в последние годы демонстрирует огромные успехи в экономике, в сферах прав человека, свободы слова, демократии и т. д.

Тогда как в действительности все с точностью до наоборот.

Кстати, ходили слухи, что Порошенко заготовил на сегодняшнее выступление что-то важное. Нет, абсолютно ничего нового он не сказал.

Только сплошное циничное вранье…

Да, он таки «чемпион»…

Победить коррупцию и бедность: Тимошенко рассказала, как дойти до НАТО и ЕС

Будущее Украины в европейской цивилизации, а ее безопасность — среди стран, которые исповедуют ценности НАТО.  Об этом заявила Юлия Тимошенко в своем выступлении с трибуны Верховной Рады, передает Апостроф

Однако путь на Запад, по мнению лидера фракции, лежит не через декларации, а через преодоление коррупции, обеспечение украинском достойной жизни и соблюдение западных стандартов демократии.

«Нам не только декларации нужны. Я была первым и последним премьер-министром, который вносил заявку в НАТО о предоставлении Украине ПДЧ. И тогда это был правильный шаг, и нам нужно так же продолжать. Кроме того, нам нужно не только декларировать эти вещи, нам нужно идти туда, соблюдая все принципы и исповедуя все ценности, которые действительно нужны нам как европейской стране и будущем члену ЕС», — заявила лидер «Батькивщины».

photo by Alexander Prokopenko

Юлия Тимошенко, чья фракция единогласно поддержала законопроект № 9037 о внесении изменений в Конституцию (относительно курса государства на приобретение полноправного членства Украины в Европейском Союзе и в Организации Североатлантического договора) уверена, что это еще один шаг к закреплению стратегического выбора развития страны.

«Сегодня исторический день, ведь делается еще один шаг на закрепление настоящего цивилизационного пути», — заявила политик.

По мнению лидера «Батькивщины», свобода и достоинство во все времена были для украинский не пустыми словами. На площади граждане стояли «не за кусок хлеба», они всегда восставали за европейские ценности. Именно поэтому сейчас особенно больно видеть нашу страну на последних позициях рейтингов бедности и коррупции, подчеркнула лидер партии.

«Наш путь в Европу и НАТО через преодоление великодержавной коррупции — того унижения, о котором сегодня говорят во всех кабинетах Европейского союза. И мы это преодолеем. И новая Конституция, и Новый экономический курс, и новая стратегия мира вернут нам то достоинство, с которым мы как украинская нация привыкли жить», — уверена Юлия Тимошенко.