Понедельник, 25 января, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Розпочалися збори резервістів ЗСУ: скільки триватимуть, що «світить» за ухилення

В Україні розпочалися збори резервістів і військовозобов’язаних. Вони триватимуть до 15 днів у складі бригад і до 20 в навчальних центрах по всій країні. Міноборони обіцяє закінчити навчання до Нового року, пише «Сьогодні» .

Це не мобілізація, а тільки збори резервістів, які починаються із сьогоднішнього дня в Україні, уточнюють в Генштабі збройних сил. До навчальних центрів поїде оперативний резерв першої черги. Це чоловіки, які з 2014-го проходили службу в бойових частинах і в зоні АТО. Станом на 18 листопада року такий резерв налічував 178 тисяч осіб.

«Оперативний резерв першої черги – це люди до 40 років, які пройшли відповідну підготовку, вони приписані до військових частин, вони знають своїх командирів і вони готові до виконання бойових завдань», – розповів заступник начальника Генерального штабу Родіон Тимошенко.

Під час тренувань перевірять і готовність територіальної оборони співпрацювати з військовими, зокрема, як здатна місцева влада швидко визначити, де розмістити резервістів. На Одещині їх розселять в тому числі і в дитячому таборі «Вікторія», де торік сталася пожежа. Комплекс передали військкомату на час дії воєнного стану.

«Збори триватимуть сім днів. Там буде задіяно три корпуси. Є база для того, щоб вони могли розквартируватися, є база нижче по берегу, де можна провести заняття. Звідти вони будуть виїжджати на полігон в Чебанку, де з ними проводитимуть польові заняття. Це місто пішло нам назустріч», – розповів військовий комісар Одеської області Юрій Беляков.

Відповідно до закону про військову службу, за резервістами зберігається і робоче місце, і середня заробітна плата на час проходження зборів. Звільняють від зборів тих, хто не може прибути за станом здоров’я, або ж через смерть близького родича. За ухилення від служби резервісту загрожує штраф до 1200 гривень або арешт до двох місяців.

Зазначимо, введення особливого режиму в Україні називають тактично правильним рішенням, яке призводить до бойової готовності підрозділу Збройних сил України для посилення обороноздатності країни на її південному і східному напрямках. Військові експерти в коментарі сайту «Сегодня» озвучили основні плюси і виклики для української армії в режим воєнного стану.

Також стало відомо, які повноваження отримають силовики і чиновники. Особливий режим розв’язує руки правоохоронцям і місцевій владі, але істотних обмежень прав громадян не буде, розповів нам експерт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, експерт групи «Поліція під контролем» Євген Крапівін.

Loading...