Суббота, Октябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Сьогодні розпочинається розгляд справи про держзраду Януковича

Сьогодні о 10:00 Оболонський районний суд Києва розпочне розгляд по суті справи колишнього президента Віктора Януковича, звинуваченого в державній зраді. Про це оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

«Підстав для повернення обвинувального акта не встановлено. Призначено судовий розгляд цього кримінального провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні Оболонського райсуду по суті на 26 червня 2017 року на 10:00», — сказав Дев’ятко.

Варто зазначити, що питання про проведення спеціального судового розгляду (заочного суду щодо Януковича) буде розглядатися пізніше, тобто в ході суду по суті, якщо прокуратура повторно подасть це клопотання.

Як повідомляв УНІАН, 16 червня Оболонський районний суд Києва вчетверте продовжив підготовче судове засідання у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

Минуле засідання суд провів 29 травня.

Суд, зокрема, вирішив звернутися до Вищої ради правосуддя на предмет перевірки наявності елементів тиску на суд у висловлюваннях генерального прокурора України Юрія Луценка, його заступника Анатолія Матіоса та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Під час судового засідання захист Януковича виступив проти залучення присяжних в разі призначення до розгляду по суті справи. Адвокати наполягали, що розгляд мають проводити троє професійних суддів. Янукович обвинувачується у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу.