Четверг, Август 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті і примирення

8 травня у багатьох країнах світу відзначається День пам’яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. В Україні свято було встановлено в 2015 році, пише «РБК-Україна»

День пам’яті і примирення: історія свята

8 травня 1945 року стало днем ​​остаточної перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, коли Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію. На згадку про цю історичну подію в багатьох країнах світу щорічно 8 травня відзначається День пам’яті і примирення.

До 60-го ювілея Перемоги у Другій світовій війні в 2004 році Генеральною асамблеєю ООН була прийнята Резолюція про встановлення Днів пам’яті і примирення 8 і 9 травня на честь героїв, які віддали свої життя в боротьбі з нацистською Німеччиною в 1939-1945 рр.

Всім країнам в складі організації було запропоновано в один або обидва з цих днів проводити меморіальні заходи і почитати жертв Другої світової війни. При цьому, Резолюцією визнається, що кожна держава може також встановлювати свої Дні Перемоги і визволення.

У більшості європейських країн пам’ятну дату закінчення Другої світової війни відзначають саме 8 травня.
Свято має назву «День перемоги над нацизмом», або ж «День закінчення Другої світової війни в Європі». 8 травня 1945 року о 23:01 (за берлінським часом) Антигітлерівська коаліція ратифікувала «Акт про беззастережну капітуляцію» збройних сил нацистської Німеччини, і вже в цей день у багатьох містах Європи і Америки почалися масові святкування.

У Лондоні торжество відбулося на Трафальгарській площі. З балкона Букінгемського палацу англійців привітали король Георг IV прем’єр-міністр Уїнстон Черчілль, а принцеси Єлизавета (майбутня королева Єлизавета II) і Маргарет інкогніто святкували в натовпі людей.

У США паради пройшли в Нью-Йорку на Times Square, в Майамі, Лос-Анджелесі, Чикаго.

Масштабне святкування перемоги в боротьбі з фашизмом відбулося в Москві на Червоній площі 9 травня 1945 року, коли акт про капітуляцію Німеччини був доставлений Сталіну. У республіках Радянського Союзу свято День Перемоги було встановлене на 9 травня.

День пам’яті і примирення в Україні: заходи

Пам’ятна дата 8 травня була закріплена Указом президента Петра Порошенка у 2015 році для «гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму».
Символом свята є червоний мак. Ця квітка — пам’ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу. Квіти червоного маку спочатку були символом трагічних подій Першої світової війни, і оспівувалися у вірші «На полях Фландрії» канадця Джона Маккрея.

У 2014 році червоний мак і слоган «Ніколи знову» стали використовуватися в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні.

До Дня пам’яті і примирення приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами.
Акція «Перша хвилина миру» також проходить щорічно в містах України 8 травня о 23:01. 8 травня 2018 об 11:00 у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкриється фотовиставка «Герої».

На Співочому полі в День пам’яті і примирення з 12:00 до 18:00 пройде мистецька програма «Рокам ніколи пам’яті не стерті», в якій візьмуть участь колективи самодіяльності ветеранів. У філії Музею історії Києва (Музеї окупації) о 12:00 8 травня розпочнеться кінолектроій «Битва за Дніпро і визволення Києва».

Загальноукраїнська акція «Перша хвилина миру» за участю перших осіб держави розпочнеться 8 травня 2018 о 22:40 в столичному Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Святкування на честь закінчення Другої світової війни продовжаться 9 травня. Цей день є офіційним вихідним днем ​​для українців, а з 2016 року свято носить назву День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті і примирення