Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Щоб і рибку з’їсти: в Мінфіні вигадали, як виконати «тарифну» умову МВФ

Для виконання умови Міжнародного валютного фонду про підвищення тарифів на газ Мінфін розглядає кілька варіантів компромісних рішень.  Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко і інтерв’ю Delo.UA, пише портал «Знай.ua»


«Ми, в Мінфіні, маємо бути як акробати: повинні і отримати від МВФ позитивне рішення щодо траншу, і не розширювати при цьому незбалансовані видатки бюджету (через підвищення тарифів, на якому наполягає МВФ — ред.). Це може бути часткове підняття або переглянута формула тарифоутворення. Я поки що не готовий сказати, яке саме рішення. Але перемовини, безумовно, потрібно продовжувати», — зазначив він.

Представник Мінфіну відкинув варіант припинення співпраці з МВФ.

«Ми плануємо виходити на зовнішні ринки запозичень, а без МВФ це коштуватиме дорого, якщо це взагалі можливо. Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові видатки. Ми не є прихильниками росту незбалансованих видатків. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ мають бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення», — наголосив заступник міністра.

Як відомо, однією з вимог МВФ для отримання Україною нового траншу є встановлення цін на газ на ринковому рівні.

У 2018 році Національний банк очікує надходження близько 2 млрд доларів від МВФ.

28 березня уряд України продовжив дію постанови «Про затвердження Положення про покладення спеціальних зобов’язань на суб’єкти ринку газу» до 1 червня 2018 року. 30 березня були продовжені спеціальні зобов’язання НАК «Нафтогаз України» про продаж газу населенню.

Як відомо, українські урядовці неодноразово заявляли про відсутність підстав для підвищення цін на газ для населення і зростання комунальних тарифів. А прем’єр Володимир Гройсман наполягав, що у разі ухвалення рішення про «вірівнювання» комерційної ціни на газ і ціни на газ для населення, в Україні треба створити систему захисту населення від можливого подорожчання блакитного палива.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB