Пятница, Август 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

“Штрафи і навіть арешт майна”: Що “світить” українцям, які не заплатять цей важливий податок

Українці вже через кілька тижнів отримають платіжки за податок на нерухомість. Тим, хто не заплатить вчасно, доведеться погашати штрафи і пеню в розмірі 20,4%, передає Корупція.Інфо. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.UA. Фізособи є цілих два місяці з моменту, як вони отримали квитанцію, щоб заплатити податок на нерухомість, нагадує юрист Діна Дрижакова.

«А далі починаються штрафні санкції. Якщо затримка до 30 днів – 10% від суми нарахованого податку. А якщо вже більше 30 днів – 20% від суми нарахованого податку», – пояснює Дрижакова.

Крім того, в Податковому кодексі передбачена пеня в розмірі 120% облікової ставки. На даний момент облікова ставка становить 17%, а пеня – 20,4%.

«Фіскальна служба може подати в суд на людину за несплату податку, але тільки суд буде вже вирішувати, що робити. Заарештувати майно фіскальна служба не має право. Це прерогатива виконавчої служби», – пояснює Дрижакова.

Нагадаємо, розмір податку становить до 1,5% мінімальної зарплати за кожен квадрат квартири більше 60 кв.м і будинки більше 120 кв.м. Наприклад, якщо площа квартири – 72 кв.м, то платити доведеться за все за 12 квадратів. Місцева влада має право знизити податкову ставку і збільшити «норму» по площі нерухомості.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

“Штрафи і навіть арешт майна”: Що “світить” українцям, які не заплатять цей важливий податок