Вторник, Сентябрь 25, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

«Справу чорної бухгалтерії» ПР «поховали», бо її матеріали вказують на пуповиний зв ’ язок між представниками нинішньої і попередньої влади— Безмертний

Вчора гостем програми Тетяни Даниленко на телеканалі «ZIK» був політик і дипломат Роман Безмертний, передает АНТИКОР.

Центральна тема їхньої розмови – нинішня російсько-українська війна. Як на мене, розмова була достатньо відвертою з різноаспектним аналізом проблеми і розстановкою нестандартних акцентів. Безмертний сказав багато цікавих і важливих речей, до яких варто дослухатись.

Зміст цієї передачі навіює ряд висновків.

1. Головна причина невизначеності щодо триваючої з абсолютно незрозумілою перспективою війни перебуває не на Донбасі, а в Києві.

2. Втрата Україною Криму і нинішня ситуація на Сході України значною мірою є результатом відсутності твердої і послідовної державницької політики керівництва нашої держави у 2014- 2018 роках, не вжиття належних заходів для захисту національних інтересів України.

3. Розвиток подій на Донбасі визначається не у Мінську, а в результаті інших домовленостей. Мінськ дозволяє Росії політично і юридично відсторонитися від війни на Сході України.

4. Необхідно перестати паразитувати на так званому Мінському переговорному процесі. Його продовження веде до істотного погіршення позиції України у розв’язанні проблеми цієї війни. Наразі цей процес не має під собою жодних міжнародно-правових підстав і юридичних наслідків, оскільки Мінські угоди не мають статусу міжнародно-правових документів. Юридично неформалізований Мінськ головним чином вигідний Москві.

5. Потрібно чітко юридично визначитись з тим, що відбувається на Сході України з початку російської агресії у 2014 р. Війну потрібно назвати війною. Україна на Донбасі проводить не антитерористичну операцію, а веде оборонну війну. Оборонно-визвольна діяльність ЗСУ, СБУ та інших військових і правоохоронних органів не охоплюється поняттям «АТО» і юридично не перекриває усього, що там відбувається. У майбутньому це може мати великі негативні міжнародно-правові наслідки для України. Треба чітко усвідомлювати, що Росія, фактично ведучи війну проти України, ретельно документує діяльність української сторони на предмет її відповідності міжнародному праву.

6. Діюча вітчизняна влада не має системного бачення і стратегії вирішення ключових проблем, у т.ч. закінчення російсько-української війни. Багато потужних політико-бізнесових суб’єктів в нашій країні кровно зацікавлені у продовженні цієї війни, бо вона є засобом для їхнього перебування при владі та збагачення.

7. Українське суспільство дезорієнтоване владою, яка постійно вводить його в оману – каже одне, а робить зовсім інше. Широко розрекламовані реформи є імітацією (за рідким винятком), спрямованою на завалювання справжньої суті і цілей влади. Однією з головним причин неефективності нинішньої влади є те, що її діяльність в основному спрямована на піар (у т.ч. на війні), а не на розв’язанні нагальних проблем і забезпеченні об’єктивно необхідних суспільно-політичних, економічних та інших змін.

8. Дві сучасні українські революції (Майдан 2004 р. і Революція Гідності 2013-2014 рр.) не стали належним щепленням від загнивання вітчизняної влади. Принципи формування та функціонування влади у своїй основі не змінилися, а відтак немає жодних гарантій від експлуатації державної влади в особистих інтересах і продовження владного свавілля.

Революція Гідності не призвела до революційних (кардинальних) змін у владі. Це фактично унеможливлює адекватну юридичну відповідальність ключових діячів попереднього політичного режиму за злочини проти України та Українського народу. Одним з підтвердженням цього є «поховання» «справи чорної бухгалтерії» Партії регіонів, матеріали якої переконливо вказують на наявність пуповинного зв’язку між представниками нинішньої іпопередньої влади. Без належного розслідування цієї справи неможливо усунути підґрунтя політичної корупції.

9. З нинішньою політичною владою європейські перспективи України є вельми проблематичними. Водночас реальне утвердження демократичних цінностей і верховенства права – це єдиний шлях, який може забезпечити нашій країні нормальний (європейський) розвиток.

Безперечно, такі висновки не є абсолютно новими – про це у тій чи іншій формі говорилось багатьма людьми (певною мірою, тим же Р.Безсмертним у вчорашній передачі). Але у своїй сукупності вони змушують серйозно задуматись….

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Волкер назвал страны, которые согласились отправить миротворцев на Донбасс

Спецпредставитель Госдепа США по вопросам Украины Курт Волкер назвал ряд стран, которые готовы отправить своих военнослужащих на восток Украины в рамках миротворческой миссии. «Что касается стран, ряд государств уже заявили, что они будут готовы внести свой вклад. Об этом заявили Швеция, Финляндия, Австрия, Беларусь, Сербия и Турция. На мой взгляд, это хороший диапазон стран, включающий несколько государств, которые рассматриваются в России больше как часть Запада, и несколько государств, которые рассматриваются на Западе больше как часть пространства СНГ, и я полагаю, что ощущение баланса было бы логичным», – отметил он в интервью «Эхо Москвы», пишет СТРАНА

При этом, дипломат подтвердил, что миротворческие силы на Донбассе должны будут действовать с мандатом ООН.

«То, как это будет организовано, подлежит обсуждению. То, как будут развернуты миротворцы, на каком этапе, подлежит обсуждению, но с фундаментальной точки зрения после полного развертывания это должны быть подлинные миротворческие силы, контролирующие ситуацию в области безопасности», – подчеркнул Волкер.

В «Нафтогазе» заявили о повышении цены на газ

НАК «Нафтогаз Украины» повысил на октябрь цены на природный газ для промышленных потребителей до 11,2-12,2 тыс. гривен за тысячу кубометров (без НДС), что на 9,4-9,7% больше по сравнению с ценами сентября. Об этом в понедельник, 24 сентября, сообщает пресс-служба компании, передают ВЕСТИ

Так, цена на газ для промышленных потребителей, потребляющих от 50 тыс. куб. м в месяц, при условии отсутствия задолженности за газ и на условиях предоплаты, установлена на уровне 13 438,8 гривен/тыс. куб. м, на условиях оплаты по факту поставки — 14 586 гривен/тыс. куб. м.

В прейскуранте «Нафтогаза», существует еще четыре категории потребителей: потребители, у которых ежемесячные объемы потребления ниже 50 тыс. куб. м; поставщики для дальнейшей реализации газа, финансируемого из государственного и местных бюджетов учреждениям и организациям, а также промышленным потребителям; 100-процентные дочерние предприятия НАКа; операторы ГРС (газ на производственно-технологические расходы, потери и собственные нужды).

Для первых двух категорий потребителей цена товарного газа также установлена на уровне 14 586 гривен/тыс. куб. м, для третей — на уровне 13 438,8 гривен/тыс. куб. м, для четвертой — на уровне 14 586 гривен/тыс. куб. м.

Луценко подает в суд на СМИ за «ложь» о покупке виллы на Сейшелах

Адвокаты генпрокурора в своих исках будут требовать компенсации за моральный ущерб.  Адвокаты генпрокурора Юрия Луценко готовят иски в суд против ряда украинских изданий за распространение «лживой информации» о покупке семьей Луценко виллы на Сейшелах за $5 млн. Об этом в Facebook сообщила пресс-секретарь генпрокурора Лариса Сарган, передает АНТИКОР

«Информационные атаки, ложь, слухи в желтой прессе. Привыкнуть можно ко всему. Но издание НВ, Газета.УА, Контракты, Комментарии и РБК-Styler перепечатали откровенно заказную статью с подозрительного сингапурского сайта, в которой утверждается, что Юрий Луценко приобрел виллу на Сейшелах за 5 000000 долларов», — написала Сарган.

Она заявила, что «это откровенная ложь».

По словам Сарган, адвокаты Луценко в своих исках против СМИ будут требовать компенсации за моральный ущерб.

«Предполагаю, что представители СМИ сразу охотно обвинят Луценко в давлении на прессу. Но если он не подаст в суд, то как защититься от такой наглой лжи? Когда даже такие медиа с репутацией позволяют себе распространять подобные парадоксы с соответствующей подписью? Кто этот «paradox»? Журналисты, вы его знаете? Пожалуй, да, если присоединились к распространению его лжи», — написала пресс-секретарь Луценко.

Речь идет о статье, 19 сентября опубликованной в издании The MiceTimes of Asia, и подписанной словом paradox. В статье утверждается, что семья Луценко в начале этого года якобы приобрела виллу на Сейшельских островах за $5 млн. Этот материал перепечатали несколько украинских СМИ.