Понедельник, Сентябрь 24, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Суд арештував бізнес-центр у столиці. Відомий власник терміново продає об’єкт

Генпрокуратура підозрює службовців КМДА у незаконній видачі дозволів з реконструкції пам’ятки архітектури, яку у підсумку знищили. Печерський районний суд Києва наклав арешт на офісний комплекс з підземним паркінгом загальною площею 10567,4 кв. м, який розташований на вул. Велика Васильківська, 98 у Києві і належить ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс».  Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу суду від 6 квітня, пише АНТИКОР.


До суду звернувся з відповідним клопотанням прокурор Генпрокуратури Валевич. В офіційному документі сказано, що на колишній вул. Червоноармійська, 98 (нині Велика Васильківська) облікувалася пам’ятка культурної спадщини «Жилий будинок» 1908-1910 року побудови, охоронний номер 262. У квітні 2008-го цей будинок купило ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс», а у січні 2009 року одержало дозвіл від КМДА на проектування та реконструкцію існуючої будівлі з будівництвом офісного комплексу з підземним паркінгом.

Пам’ятка культурної спадщини «Жилий будинок» 1908-1910 року Пам’ятка культурної спадщини «Жилий будинок» 1908-1910 року

«Проте власником, починаючи з 2011 року, були проведені будівельні роботи, внаслідок яких було знищено вказаний об’єкт культурної спадщини, а на його місці збудовано торговий центр, при цьому органом місцевого самоврядування надавались дозволи щодо проведення реконструкції. Замовником будівництва в порушення чинного законодавства та відповідних розпоряджень Київської міської ради (КМДА) щодо вводу об’єкта в експлуатацію не сплачено пайовий внесок у розвиток інфраструктури Києва», – зазначено в судовій ухвалі.

Таким чином, ГПУ запідозрила посадових осіб ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» в ухиленні від сплати пайової участі у розмірі 4,4 млн грн.

Також серед фігурантів кримінального провадження й службовці департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. Правоохоронці вважають, що посадові особи з метою одержання неправомірної вигоди для себе, не маючи на те законних підстав, видали дозвільні документи для юридичних та фізичних осіб, які здійснюють забудову Києва, що спричинило тяжкі наслідки. Також посадовців департаменту містобудування та архітектури підозрюють у підробленні документів за попередньою змовою з особами ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс».

Слідчий суддя Васильєва вважає, що прокурор довів, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Накладений арешт на офісний комплекс з підземним паркінгом на вул. Велика Васильківська, 98 забороняє будь-яким особам розпоряджатись вказаним майном.

За інформацією на сайтах агентств нерухомості, цей бізнес-центр виставлявся недавно на продаж за ціною $15,5 млн.

За даними аналітичної системи YouControl, київське ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» належить Dragon Capital Investments Limited, яке контролюється громадянином Чехії Томашем Фіалою. 19 січня цього року Антимонопольний комітет дозволив Dragon Capital придбати понад 50% компанії «Ірпінь-Будпроект-Плюс».

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Полиция напомнила водителям о новых штрафах

С 27 сентября 2018 вырастут штрафы за некоторые нарушения правил дорожного движения. Полиция сообщает, что за некоторые правонарушения придется платить в 20 раз больше. Кроме того, условия парковки в городах становятся значительно жестче, передает АНТИКОР

Так, за превышение допустимой скорости движения более чем на 50 км/ч. водителя заставят оплатить штраф до 3400 гривен (ранее — 510 гривен).

За оставление места дорожно-транспортного происшествия безответственным водителям придется заплатить от 255 гривен до 3400 гривен. Также за это могут отдельно лишить прав на шесть месяцев.

За управление транспортом без прав или не соответствующей категории штраф может достичь 10 200 гривен (ранее — 510 гривен). Если водитель повторно сядет за руль, не имея права управления таким транспортным средством, то уже придется заплатить в четыре раза больше — 40 800 гривен.

Украинцы, которые лишены права управлять транспортом, но все же сели за руль, будут вынуждены заплатить 20 400 гривен. За повторное правонарушение штраф возрастет вдвое.

Относительно неправильной парковки автомобиля: специальные инспекторы имеют право составлять протоколы нарушений без водителя. Также им будет разрешено эвакуировать авто, припаркованные в неположенном месте: на перекрестках, велодорожках, на местах для инвалидов, в зонах движения общественного транспорта и пешеходного движения.

Штраф за неправильную парковку составит от 255 до 1700 грн.

Машину могут эвакуировать, если она стоит ближе 30 м от посадочных площадок для остановки маршрутных транспортных средств, ближе 10 м от обозначенного места выполнения дорожных работ и в зоне их выполнения, ближе 10 м от выездов с прилегающих территорий и непосредственно в месте выезда.

Волонтер: оккупанты грозят «выбить» ВСУ из освобожденных поселков

Оккупанты, после взятия под контроль ВСУ хутора Вольный в Луганской области, грозятся повторно захватить населенный пункт и «выбить» оттуда украинских военных, пишет АНТИКОР

Украинский волонтер Юрий Мысягин на своей странице в соцсети пишет: «Все ресурсы оккупантов одновременно стали писать о том, что это низина, ВСУ там долго не продержатся, „ополченцы“ их быстро выбьют оттуда, что местное население категорически против освобождения. Но мы же это проходили уже, когда брали под свой контроль поселки Гладосово, Травнево, Катериновка и др. А между тем там все также развиваются украинские флаги и нормально налажена жизнь местного населения».

В Украине хотят ввести стипендию для старшеклассников

Порошенко призвали ввести стипендию для старшеклассников, которые учатся на отлично. Соответствующая петиция была зарегистрирована 21 сентября на сайте президента Украины. Автором предложения выступила Дана Бирук, пишет СЕГОДНЯ

«Уровень образования на ужасном уровне. Часто семьи детей, которые хорошо учатся, бедствуют. Почему же не ввести подобную финансовую поддержку? Сверстники в колледжах получают же стипендию», – пояснила свое предложение автор петиции.

Документ набрал 18 голосов из 25 тысяч необходимых.