Воскресенье, Сентябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Судоми, кровотеча, високий тиск — медик пояснює, на який з цих викликів не приїде швидка і чому

Як передає АНТИКОР, телефонуючи на 103, дедалі більше пацієнтів чують відмову у виїзді на виклик, пише газета «Експрес». Чому медики так діють і чи мають на це право?

«Бригади на такі виклики не виїжджають», — чуємо від диспечера, викликаючи «швидку» мамі з підвищеним тиском чи дитині з гарячкою. Днями я стала свідком такого випадку й в аптеці. Жінці стало погано, поміряли тиск — виявилося, що він майже вдвічі вищий за норму, 220 на 160. Провізорка зателефонувала на 103.

Описала диспетчеру ситуацію. У відповідь почула: «То дайте якийсь препарат для зниження артеріального тиску, бригади на такі виклики не виїжджають». Працівниця аптеки обурилась: «Я ж не лікар! Хай мені лікар скаже, який саме препарат у цьому випадку слід застосовувати». Зрештою, бригаду «швидкої» таки відправили — однак попередили, що доведеться чекати щонайменше півгодини.

«Днями в мами підвищилася температура, через напади кашлю вона не могла дихати нормально. Зателефонувала на «швидку» й почула, що на такі виклики бригади не виїжджають, треба звертатися у лікувально-діагностичний центр, — розповідає Юлія Пашкевич.— Ми поїхали. А там нам сказали викликати «швидку»! Після довгих перемовин зробили рентген, аналізи, маму оглянув сімейний лікар і діагностував запалення легень…»

Працівники «швидкої» підтверджують: висока температура і підвищений тиск — справді не привід для виклику бригади. Та й що може зробити «швидка»? Якщо температура не збивається, зроблять укол і — в лікарню… В Управлінні екстреної медичної допомоги та медицини катастроф людям радять звикати до думки, що диспетчер має право відмовити в прийомі виклику, якщо стан пацієнта не потребує втручання медиків із «швидкої».

«Звернення, залежно від стану пацієнта, діляться на екстрені та неекстрені, — розповідає Експресу Олена Полупан, заступниця начальника Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

— До екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані. Тобто коли людина знепритомніла, у неї виникли судоми, раптові розлади дихання, раптовий біль у ділянці серця, блювання кров’ю, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних хвороб, гострі психічні розлади, які можуть загрожувати чиємусь життю і здоров’ю».

Також бригада швидкої медичної допомоги виїде до травмованого пацієнта (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови), ураженого електричним струмом, блискавкою, із тепловим ударом чи переохолодженням, асфіксією (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи), отруєннями, укусами тварин, змій, павуків тощо, з порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча).

Натомість неекстреними викликами вважаються ті, що стосуються раптового підвищення температури з кашлем нежитю, болю у горлі, болю голови, запаморочення, слабкості, болю у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо), підвищення артеріального тиску, больового синдрому в онкохворих, алкогольного, наркотичного, токсичного абстинентного синдрому. Також не чекайте бригади, якщо у вас загострилася хронічна хвороба (гіпертонія, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічне запалення печінки, жовчевого міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо).

«Відповідно до Правил виклику бригад швидкої допомоги, диспетчер із прийому викликів має право відмовити абоненту в неекстрених випадках, — каже Олена Полупан. — При цьому він зобов’язаний оформити письмову відмову й дати рекомендації, у який лікувально-профілактичний заклад (поліклініку, пункт невідкладної медичної допомоги або інші заклади) звернутися, назвавши його адресу та телефон.

Якщо немає такої можливості, то він направляє до пацієнта бригаду швидкої медичної допомоги, яка не виконує екстрені виклики. Вона має прибути протягом години з моменту отримання звернення».

Отримуй важливі новини зручно — підписуйся на телеграм-канал НОВИНИ.

Полиция напомнила водителям о новых штрафах

С 27 сентября 2018 вырастут штрафы за некоторые нарушения правил дорожного движения. Полиция сообщает, что за некоторые правонарушения придется платить в 20 раз больше. Кроме того, условия парковки в городах становятся значительно жестче, передает АНТИКОР

Так, за превышение допустимой скорости движения более чем на 50 км/ч. водителя заставят оплатить штраф до 3400 гривен (ранее — 510 гривен).

За оставление места дорожно-транспортного происшествия безответственным водителям придется заплатить от 255 гривен до 3400 гривен. Также за это могут отдельно лишить прав на шесть месяцев.

За управление транспортом без прав или не соответствующей категории штраф может достичь 10 200 гривен (ранее — 510 гривен). Если водитель повторно сядет за руль, не имея права управления таким транспортным средством, то уже придется заплатить в четыре раза больше — 40 800 гривен.

Украинцы, которые лишены права управлять транспортом, но все же сели за руль, будут вынуждены заплатить 20 400 гривен. За повторное правонарушение штраф возрастет вдвое.

Относительно неправильной парковки автомобиля: специальные инспекторы имеют право составлять протоколы нарушений без водителя. Также им будет разрешено эвакуировать авто, припаркованные в неположенном месте: на перекрестках, велодорожках, на местах для инвалидов, в зонах движения общественного транспорта и пешеходного движения.

Штраф за неправильную парковку составит от 255 до 1700 грн.

Машину могут эвакуировать, если она стоит ближе 30 м от посадочных площадок для остановки маршрутных транспортных средств, ближе 10 м от обозначенного места выполнения дорожных работ и в зоне их выполнения, ближе 10 м от выездов с прилегающих территорий и непосредственно в месте выезда.

Волонтер: оккупанты грозят «выбить» ВСУ из освобожденных поселков

Оккупанты, после взятия под контроль ВСУ хутора Вольный в Луганской области, грозятся повторно захватить населенный пункт и «выбить» оттуда украинских военных, пишет АНТИКОР

Украинский волонтер Юрий Мысягин на своей странице в соцсети пишет: «Все ресурсы оккупантов одновременно стали писать о том, что это низина, ВСУ там долго не продержатся, „ополченцы“ их быстро выбьют оттуда, что местное население категорически против освобождения. Но мы же это проходили уже, когда брали под свой контроль поселки Гладосово, Травнево, Катериновка и др. А между тем там все также развиваются украинские флаги и нормально налажена жизнь местного населения».

В Украине хотят ввести стипендию для старшеклассников

Порошенко призвали ввести стипендию для старшеклассников, которые учатся на отлично. Соответствующая петиция была зарегистрирована 21 сентября на сайте президента Украины. Автором предложения выступила Дана Бирук, пишет СЕГОДНЯ

«Уровень образования на ужасном уровне. Часто семьи детей, которые хорошо учатся, бедствуют. Почему же не ввести подобную финансовую поддержку? Сверстники в колледжах получают же стипендию», – пояснила свое предложение автор петиции.

Документ набрал 18 голосов из 25 тысяч необходимых.