Вторник, Август 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Терміново: доля дефолту України вирішена, винесено вердикт

Сьогодні, 7 червня, у другому читанні Верховною Радою був прийнятий законопроект про Антикорупційний суд, пише Politeka.

“За” проголосували 315 нардепів.

Створення Антикорупційного суду в Україні є найважливішим елементом пакета реформ, узгоджених з міжнародними партнерами.

До того ж це є обов’язковою умовою для надання фінансової допомоги Україні Міжнародним валютним фондом.

Тому МВФ активно брав участь в створенні законопроекту і стежив, щоб в документ було внесено поправки про ключову роль ради міжнародних експертів у виборі кваліфікованих суддів для Антикорупційного суду. Про необхідність створення судової інстанції, яка боролася б із систематичною корупцією в Україні, неодноразово заявляв Державний департамент США. ЄС включив створення Антикорупційного суду до переліку необхідних умов для підтримки безвізового режиму з Україною.

Історія прийняття закону затяглася на півроку. Ще 22 грудня 2017 року президент Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд». Однак документ не влаштував представників МФВ. 11 січня 2018 Рон ван Роден, глава місії МВФ в Україні, розкритикував законопроект в листі, адресованому Адміністрації Президента.

У Світовому банку теж залишилися незадоволені основними формулюваннями документа і зробили висновок, що він не відповідає їхнім вимогам для надання фінансової допомоги Україні для підтримки реформ – в розмірі 800 млн доларів.

Однак в Адміністрації Президента відповіли, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.

28 лютого комітет з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради рекомендував прийняти законопроект про Антикорупційний суд за основу і провести голосування, а правки внести потім. 1 березня 2018 року народні депутати підтримали в першому читанні законопроект про Антикорупційний суд, хоча в ході голосування документ зазнав критики з боку депутатів від «Батьківщини» і Радикальної партії Олега Ляшка. В кінцевому рахунку нардепу домовилися прийняти законопроект за основу, а правки вносити вже в період між першим і другим читанням закону.

У період підготовки документа до другого читання було подано 1972 поправки. 14 поправок були запропоновані Венеціанською комісією. Найбільші розбіжності у парламентаріїв виникли з приводу прийняття поправки про повноваження Громадської ради міжнародних експертів, а саме – права вето при призначенні суддів антикорупційного суду.

23 травня Верховна Рада на пленарному тижні почала розглядати законопроект у другому читанні. На 7 червня було заплановано вирішальне голосування.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Терміново: доля дефолту України вирішена, винесено вердикт