Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Терміново купуйте валюту: гривню охопив потужний удар, врятує лише диво

Експерти пояснили, чому жителям України не варто сподіватися на традиційне літнє зміцнення гривні, передає Politeka з посиланням на “Апостроф” .

У червні національна валюта пережила несподіване падіння. За словами експертів, причинами різкого зниження курсу гривні стали недавні заяви Міжнародного валютного фонду в зв’язку з ухваленням закону про Антикорупційний суд і сигнали уряду про майбутнє підвищення зарплат.

Наприклад, член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран звернув увагу на дивні моменти в заяві МВФ, зробленій напередодні початку нового виборчого циклу в Україні.

“Дуже дивний процес навколо прийняття закону про Антикорупційний суд, нагадування фонду про ціни на газ в розпал передвиборчого періоду”, – підкреслив він.

гривна, деньги

Тим часом старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин заявив, що гривня падає через нагадування МВФ про зобов’язання Кабміну привести ціни на газ для населення у відповідність з рівнем імпортного паритету.

“Звичайно ж, спекулятивний ринок сприйняв це виключно як фактор відсутності найближчим часом траншу, відповідно, гривня буде відчувати додатковий тиск”, – зазначив Шевчишин.

Ще одним фактором падіння гривні є інформація про прийдешнє підвищення зарплат, яку розтиражували представники влади.

“Дане підвищення може розглядатися як певний ризик для бюджетної політики і інфляційного тиску”, – розповів Шевчишин.

гривна, курс валют

Нагадаємо, українцям можуть в найближчому майбутньому підвищити пенсії.

Це стало можливим завдяки тому, що доходи Пенсійного фонду перевищили заплановані показники.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

“Початок цього року показав оптимістичну картину: ми маємо трохи більше доходів Пенсійного фонду, ніж запланували. Якщо ми побачимо, що далі ця динаміка спостерігається, переконаний, що до кінця року ми вийдемо, можливо, з ідеями додаткового проведення окремих змін до пенсійного законодавства або проведення якихось окремих пенсійних програм для підвищення пенсій в Україні“, – зазначив чиновник.

Він підкреслив, що з 1 липня 2018 року в Україні зросте прожитковий мінімум для всіх категорій громадян. Після цього уряд перегляне 50 видів соціальної допомоги і компенсацій.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB