Четверг, 9 апреля, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Топ-5 “домовитих” київських посадовців

“Хрещатик.news” проаналізував декларації київських високопосадовців і склав рейтинг власників найбільшої кількості заміських “квадратів”.

Столичні чиновники ніколи не славились скромністю в побуті. Власники “заводів, пароплавів та газет” непогано почувають себе і зараз, а власників найбільшої кількості “квадратів” представляємо читачам у нашому рейтингу.

Ілля Сагайдак

“Найдомовитіший” учасник рейтингу – Ілля Сагайдак, депутат Київської міської ради VIII скликання (фракція БПП “Солідарність”), член постійної комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами, а донедавна ще й заступник голови КМДА (з березня 2016 по липень 2017 року).

Фото: Ілля Сагайдак/ facebook

Проте до обрання в Київраду, він був відомий швидше як чоловік Ірини Сагайдак – старшої дочки Олексія Івченка, скандально відомого ексглави НАК “Нафтогаз України” часів президента Віктора Ющенка.

Кількість квадратних метрів, якими володіє родина, справді величезна. За словами самого Сагайдака, це майно належало сім’ї його дружини ще до їхнього знайомства. Так, Ірина володіє 31 квартирою в столиці, одну з них площею 844 кв. метрів дружина Сагайдака купила влітку 2014 роки за 823 тис. грн, що дорівнює приблизно тисячі гривень за “квадрат”. При курсі долара в 13 грн – виходить близько $65 тис., і за ці гроші на столичному ринку нерухомості тоді можна було придбати хіба що велику “трійку”.

Крім квартири у щасливого сімейства є вісім житлових будинків, площа яких – в середньому близько 300 “квадратів”. Декларація Сагайдака свідчить, що обійшлося все це добро йому в суму менш ніж 3 млн. грн. Крім того, у сімейства є дев’ять земельних ділянок загальною площею понад 90 тис. кв. метрів і 15 машиномісць в столиці. Незважаючи на звільнення з посади заступника Кличка, Ілля Сагайдак і його родина прекрасно себе почувають.

Віталій Кличко

Не особливо відстав від свого колишнього заступника мер столиці Віталій КличкоЗгідно з його декларацією, в кінці 2005 року він став власником квартири в Києві площею понад 250 кв. метрів і запевняє, що її вартість тоді складала 35 тис. грн – на той час ціна “вбитої” однокімнатної квартири в старій “хрущівці”.

Фото: Віталій Кличко/ facebook

Крім розкішної квартири, у власності градоначальника знаходяться будинок площею 785 “квадратів”  і земельна ділянка на 2,5 тис. кв. м неподалік від Києва. Природно, доходи великого чемпіона дозволяють купувати і володіти такими недешевими об’єктами нерухомості та іншими статусними речами, але чи платив Віталій Володимирович всі належні при покупках податки – велике питання.

В’ячеслав Непоп

Заступник Віталія Кличка В’ячеслав Непоп теж вельми небідний чиновник. Колишній інженер Київського механічного заводу в 2002 році очолив комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд – УКБ”, в якому пропрацював аж до 2018 року.

Фото: В’ячеслав Непоп/ facebook

Саме це підприємство, що займається будівництвом шкіл і дитячих садів по всій столиці, а також заробляє чималі гроші на зведенні висоток в Києві, дозволило накопичити своєму директору немаленькі статки.

Згідно з декларацією чиновника, у нього майже півтори тисячі квадратних метрів землі в Броварському районі, а також будинок майже на 500 “квадратів”. Крім цього, чиновник володіє квартирою в Севастополі площею понад 150 “квадратів”. На дружину Непопа записано два машиномісця в Києві, по 200 тис. грн. кожна. Крім цього, на дружину записаний дачний будинок в Віті-Поштовій на цілих 476 кв. метрів, а також квартира в Києві на 120 “квадратів”. До того ж, у Віті-Поштовій у дружини чиновника є земля площею майже півтори тисячі кв. метрів. Сам Непоп має 20% в столичній квартирі на 237 кв. метрів, а також кілька машиномісць в Києві.

Олександр Спасибко

Звільнений буквально днями заступник голови КМДАОлександр Спасибко відав сферою будівництва в столиці. Відомий він в першу чергу як багаторічний керівник будівельних фірм підприємця і мільярдера Леоніда Юрушева. Головна з них – ТОВ “Ярославів Вал”, а серед проєктів компаній, в яких брав участь Спасибко – готель “InterContinental” на Великій Житомирській, “Fairmont Grand Hotel Kyiv” на Подолі, “Рів’єра на Подолі”, бізнес-центр “Leonardo” на розі Володимирської та Хмельницького.

Фото: Олександр Спасибко/ facebook

Згідно з останньою декларацією, Спасибко заявив про володіння квартирою в Києві площею 55,4 кв. м, трьома земельними ділянками на 1000, 1008 і 993 кв. м і будинком на 247,9 кв. м в селі Підгірці Київської області.

Микола Поворозник

“Права рука” Кличко, його перший заступник Микола Поворозник, має широкий спектр повноважень. Виходець із глибинки і колишній військовий, він пройшов усіма сходинками кар’єри столичного чиновника – від головного спеціаліста управління з питань підприємництва до першого заступника голови КМДА, і на це у нього пішло 16 років.

Фото: пресслужба КМДА

Цікаво, що жоден з мерів-роботодавців Поворозника, за часів керівництва столицею яких він працював (а це Олександр Омельченко, Леонід Черновецький, Олександр Попов, Володимир Макеєнко, Володимир Бондаренко і Віталій Кличко), ніколи не робив чиновнику зауважень, не висловлював претензій – унікальне політичне довголіття, чи не так?

Що стосується майна, “заводів і пароходів”, то на сім’ю чиновника були зареєстровані: ділянка площею 1496 кв. м, заміський будинок 193 кв. м і квартира 43 кв. м в пристоличному Гостомелі. Крім того, Поворозник володіє двома земельними ділянками по 1000 кв. м в місті Василькові Київської області, і такою ж кількістю недобудованих квартир в Києві (площею 42,24 кв. м. і 47,58 кв. м).

Джерело: https://khreschatyk.news/top-5-domovytyh-kyyivskyh-posadovtsiv/?fbclid=IwAR3TSYq2j9_cq2wCFhNatNb6MIJ8eUh3N3N2v6dQXfEuYlPr14kTZOOM3EI

Loading...