Вторник, 7 июля, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Три фактори можуть різко вплинути на курс долара: трапиться обвал

Новини України

 

Курс долара в Україні в останні місяці показує позитивну тенденцію щодо зміцнення національної валюти. Так, на понеділок, 2 грудня, долар США показав новий рекордний мінімум з початку року — за один доллар НБУ виставив курс 23,96 грн. Такого курсу не було з 2016 року, відзначають експерти, вважаючи, що на «поведінку» долара в найближчі місяці будуть впливати три фактори.

 

1. Судове рішення по ПриватБанку. Саме рішення по цій справі пов’язано з можливістю майбутнього кредиту від МВФ. Його повинні прийняти до кінця 2019 року в Україні . А на початку 2020-го свій вердикт винесе суд у Лондоні.

 

2. Транзит газу Так, в грудні стане відомо, чи буде продовжено транзит газу з РФ через транспортну систему України. «Ймовірність продовження газового транзиту дуже невелика. І «Газпром» готується до цього, прокачуючи набагато більші обсяги газу, ніж раніше», — вважає Тарас Козак, президент інвестиційної групи «Універ». У разі припинення транзиту Україна буде втрачати близько 2-3 млрд доларів в рік, що значно послабить гривню, причому миттєво.

 

3. Зустріч у «нормандському форматі» На думку експерта, на сьогодні складно передбачити, чим закінчаться ці події. Але якщо це спрацює на позитив, гривня продовжить зміцнюватися. А от негативний результат призведе до падіння гривні до рівня 27-28 гривень.

 

Джерело: РБК — Україна

Loading...