Пятница, Ноябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ТРИМАЙТЕСЬ ЗА СТІЛЕЦЬ. 8 МЛН 862 ТИС. 19 ГРН ПРЕМІЇ ОТРИМАВ ЦЬОГОРІЧ ОДИН ЗІ СПІВРОБІТНИКІВ МІНЮСТУ

Олег Новіков, спеціально для «Слово і Діло» :

У цивілізованому світі з корупцією борються двома шляхами: посилюючи покарання і збільшуючи розмір заохочення.

В Україні з покаранням поки не склалося (крапки в розслідуваннях спеціалізованих правоохоронних органів так чи інакше повинні ставити суди). А от із заохоченням, судячи з деяких декларацій, справи йдуть значно краще.

ЗАРПЛАТНЯ

Порівняно невисока зарплатня хіба що у патрульних поліцейських і слідчих районних відділів Національної поліції. Попри те, що вони отримують щомісяця близько 10 тисяч гривень, назвати таку зарплату гідною складно. Особливо з урахуванням того, що в невеликих містах поліцейські, як і раніше, за свої гроші купують папір і картриджі для принтерів, а іноді навіть заправляють службове авто. Тобто значна частина зарплатні поліцейського йде на витрати, пов’язані з виконанням службових обов’язків.

Для порівняння: у новостворених Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заробітна плата стартує із 30 тисяч і закінчується 150 тисячами гривень на місяць для керівництва органів. Гідна зарплатня як для тих, хто бореться з корупцією, чи не так?

Судді також відкусили свою порцію пирога. Зарплатня з усіма надбавками служителя Феміди звичайного районного суду обласного центру в середньому сягає 130 тисяч гривень, судді Вищого і Апеляційних судів заробляють від 150 і до 200+ тисяч гривень. Трохи менше встановлена ​​зарплатня прокурорам Генпрокуратури і керівників регіональних прокуратур. З усіма надбавками та винагородами вона складає – від 70 і до 150 тис. грн.

Найбільш дивним відкриттям для мене недавно стала зарплатня членів Вищої ради правосуддя (колишня Вища рада юстиції). У реєстрі декларацій без проблем можна виявити, що деякі члени цієї ради отримали приблизно по півмільйона гривень зарплати за один (!) місяць. Як пояснили в самій Раді, такий рівень грошових виплат пов’язаний із видачею відпускних, а також допомоги на оздоровлення.

Назвати такі виплати доцільними не повертається язик: особливо після недавнього скандалу, коли ВРП перекрутив норму Конституції на свій лад. Нагадаю, члени Ради тоді вирішили, що затримувати суддів без їхнього дозволу є грубим порушенням конституційних гарантій недоторканності судді (судова реформа виключає таку норму в разі затримання судді безпосередньо під час скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину).

Читай продолжение на следующей странице