Вторник, Сентябрь 25, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ТРИМАЙТЕСЬ ЗА СТІЛЕЦЬ. 8 МЛН 862 ТИС. 19 ГРН ПРЕМІЇ ОТРИМАВ ЦЬОГОРІЧ ОДИН ЗІ СПІВРОБІТНИКІВ МІНЮСТУ

Олег Новіков, спеціально для «Слово і Діло» :

У цивілізованому світі з корупцією борються двома шляхами: посилюючи покарання і збільшуючи розмір заохочення.

В Україні з покаранням поки не склалося (крапки в розслідуваннях спеціалізованих правоохоронних органів так чи інакше повинні ставити суди). А от із заохоченням, судячи з деяких декларацій, справи йдуть значно краще.

ЗАРПЛАТНЯ

Порівняно невисока зарплатня хіба що у патрульних поліцейських і слідчих районних відділів Національної поліції. Попри те, що вони отримують щомісяця близько 10 тисяч гривень, назвати таку зарплату гідною складно. Особливо з урахуванням того, що в невеликих містах поліцейські, як і раніше, за свої гроші купують папір і картриджі для принтерів, а іноді навіть заправляють службове авто. Тобто значна частина зарплатні поліцейського йде на витрати, пов’язані з виконанням службових обов’язків.

Для порівняння: у новостворених Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заробітна плата стартує із 30 тисяч і закінчується 150 тисячами гривень на місяць для керівництва органів. Гідна зарплатня як для тих, хто бореться з корупцією, чи не так?

Судді також відкусили свою порцію пирога. Зарплатня з усіма надбавками служителя Феміди звичайного районного суду обласного центру в середньому сягає 130 тисяч гривень, судді Вищого і Апеляційних судів заробляють від 150 і до 200+ тисяч гривень. Трохи менше встановлена ​​зарплатня прокурорам Генпрокуратури і керівників регіональних прокуратур. З усіма надбавками та винагородами вона складає – від 70 і до 150 тис. грн.

Найбільш дивним відкриттям для мене недавно стала зарплатня членів Вищої ради правосуддя (колишня Вища рада юстиції). У реєстрі декларацій без проблем можна виявити, що деякі члени цієї ради отримали приблизно по півмільйона гривень зарплати за один (!) місяць. Як пояснили в самій Раді, такий рівень грошових виплат пов’язаний із видачею відпускних, а також допомоги на оздоровлення.

Назвати такі виплати доцільними не повертається язик: особливо після недавнього скандалу, коли ВРП перекрутив норму Конституції на свій лад. Нагадаю, члени Ради тоді вирішили, що затримувати суддів без їхнього дозволу є грубим порушенням конституційних гарантій недоторканності судді (судова реформа виключає таку норму в разі затримання судді безпосередньо під час скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину).

Читай продолжение на следующей странице

УПЦ призвала ВР не делить верующих украинцев на своих и чужих

Священный Синод Украинской Православной Церкви, заседание которого состоялось 25 сентября в Свято-Успенской Киево-Печерской Лавре под председательством Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия, призвал отказаться от антиконституционных законопроектов, находящихся на рассмотрении в Верховной Раде. Об этом сообщает Информационно-просветительский отдел УПЦ, передают ВЕСТИ

Священный Синод призывает всех участников, работающих над реализацией законопроектов №№ 4128 (об изменении подчиненности религиозных общин), 4511 (об особом статусе религиозных организаций), 5309 (об изменении названия религиозных организаций), отказаться от этих законодательных намерений как противоречащих Конституции Украины и таких, которые являются антицерковными.

«Упомянутые законодательные инициативы «имеют целью юридическую ликвидацию Украинской Православной Церкви путем ее рейдерского захвата через смену названия, противоправное вмешательство в органы управления и захват имущества (святынь, храмов и монастырей)»,- говорится в сообщении УПЦ.

Кроме того, в документах по результатам Синода отмечается, что Украинская Православная Церковь является религиозным объединением, которое зарегистрировано и действует в соответствии с законодательством Украины, и любые принуждения к изменению ее названия являются незаконными и квалифицируются как вмешательство во внутренние дела Церкви.

Также Священный Синод УПЦ предостерег участников реализации антиконституционных законопроектов, что их принятие искусственно разделит людей и сделает чужими в своей стране миллионы граждан Украины, и призвал отказаться от этих антицерковных инициатив.

Одногруппники перерезали горло: на Тернопольщине чудом выжила 16-летняя девушка

В Тернопольской области двое несовершеннолетних парней пытались зарезать свою одногруппницу. До этого они избили ее палкой и сделали попытку удушения.  Как сообщили в пресс-службе ГУ Национальной полиции Тернопольщины, 23 сентября двое молодых людей вместе со своей одногруппницей, 16-летней девушкой, употребляли большое количество алкоголя, после чего между ними возник конфликт, пишет АНТИКОР

«Девушка начала насмехаться над парнями. Это им не понравилось, и они начали бить подругу палкой. Девушка защищалась. Она потеряла сознание после того, как один из одногруппников ее придушил. Чтобы подруга не рассказала о случившемся, он схватил стекло от разбитой бутылки и трижды попытался перерезать ей горло», — рассказали ужасающие детали правоохранители.

Свою жертву, истекающую кровью, злоумышленники бросили на произвол судьбы, а сами отправились в районный центр. Через час после нападения пострадавшая очнулась и самостоятельно добралась до общежития, где ей вызвали скорую помощь.

«Врачи говорят, что девушка родилась в рубашке, поскольку выжила после побоев и порезов. Стекло несколько раз задело сонную артерию, но не перерезало ее. Состояние пострадавшей средней тяжести, стабильное», — отметили в полиции.

Нападавшие сознались в преступлении — им инкриминируют статью «Умышленное убийство по предварительному сговору».

Амбіції на шкоду власному народу: Артем Ситник блокує кредит МВФ

ЯК пов’язаний транш МВФ та НАБУ?

19 вересня 2018 року завершила свою роботу місія Міжнародного валютного фонду, завданням якої був збір інформації, що стане основою при підготовці рішення Ради МВФ щодо надання Україні чергового траншу міжнародної фінансової допомоги. Сьогодні ніхто з урядовців чи парламентарів (навіть опозиційних) не піднімає питання підсумків роботи місії МВФ, бо про це говорити ще зарано. Однак, раптово про роботу місії і долю чергового траншу від МВФ заговорив… директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

Від поінформованих джерел зсередини НАБУ стало відомо про те, що Артем Ситник повідомив наближених до нього осіб з керівництва новоствореного антикорупційного відомства, що конфлікт між НАБУ і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, а точніше між керівниками цих установ, буде вирішено на користь Артема Ситника. І це буде зроблено за рахунок Міжнародного валютного фонду.

Яким чином, спитаєте ви? А дуже просто. Директор НАБУ заявив своїм підлеглим про те, що доля чергового траншу від МВФ для України вже напряму залежить від перебування на посаді керівника САП Назара Холодницького. Не від тарифів на газ, темпів реформ, стану боротьби з корупцією або розслідування нападів, вчинених на громадських діячів. Ні. Артем Ситник однозначно заявив, що, в разі залишення на посаді керівника САП, Україні годі сподіватися на отримання грошей від МВФ, яким би не був поступ в усіх інших питаннях. А щойно Холодницького буде звільнено – кошти надійдуть на банківські рахунки України.

Слід зазначити, що грошей на казначейських рахунках сьогодні вистачить, щоб Україна протрималася до кінця жовтня поточного року. Далі, без зовнішніх запозичень, країні не обійтися. І це питання не політичне. Це питання економічного виживання держави, яка четвертий рік поспіль веде надважку боротьбу з Російською Федерацією, водночас долаючи негативні і страшні наслідки для української економіки і впроваджуючи такі потрібні реформи. Вже факт подібних заяв директора НАБУ, навіть якщо вони реально не грунтуються на жодних його домовленостях з представниками МВФ чи Держдепартаменту США (про наявність яких він сам недвозначно заявив), є свідченням перевищенням службових обов’язків з егоїстичних мотивів.

Чи може боротьба новостворених антикорупційних відомств брати в заручники цілу державу, для порятунку якої вони були начебто створені? Спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький чітко заявив, що за крісло і посаду він не тримається, чого ми жодного разу не чули від директора НАБУ Артема Ситника. Навпаки, судячи з його емоційних заяв і вчинків, посада стала для нього невідривною частиною власного «Я», в той час як перебування Назара Холодницького на посаді керівника САП завдає йому постійних мук і страждань. Тож, якщо ціною знищення добробуту українських громадян і економічної стабільності країни мають стати збереження посад за керівниками обох антикорупційних установ, то краще їм задуматися про відставку.
Владимир Сергеев