Ціни на найпопулярніші продукти змусять українців сісти на дієту

Експерт з Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів, як з приходом осені подорожчали харчові продукти в Україні, пише Politeka.

Зокрема, за його словами, початок осені принесо українцям подорожчання 70% продуктів, які раніше називали соціальними, тобто доступними.

Але найбільше підскочило в ціні м’ясо, причому всіх видів, вважає Дорошенко.

За словами фахівця, свинина подорожчала на 3,3 грн, сало – 3 грн. Не виключенням стала і курятина, яка додала 2 гривні на кілограмі.

“Раніше тваринний білок багато отримував завдяки курячим яйцям, але з огляду на те, що вони також пішли вгору, багатьом доводиться змінювати раціон”, – пише Дорошенко.

Так яйця за місяць подорожчали на 6,8 гривні.

“Сьогодні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про можливість знизити ціни на м’ясо. Об’єктивно це можливо перш за все по курятині, зростання якої в ціні має мало економічного підґрунтя. По свинині та яловичині ми імпортозалежні, а світова ціна на м’яке м’ясо не знижується”, – зазначив експерт.

Як підкреслив Дорошенко, єдине, що стало дешевше, то це овочі.

Як повідомлялося раніше, з 9 вересня набула чинності постанова уряду про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Відтепер для покупки найдешевшої горілки об’ємом півлітра доведеться викласти не менше 79,55 грн, тоді як раніше такий обсяг традиційного міцного алкоголю можна було придбати за 69,78 грн.

Ціни на найпопулярніші продукти змусять українців сісти на дієту
bigmir)net TOP 100