Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

У мережі показали, куди зникає український ліс: епічне відео

В інтернеті з’явилися кадри вивезення з території України цілого ешелону лісу, масштаби вирубки якого в останні роки зросли. Відповідне відео опубліковано на сторінці Evhen в Twitter6 передає портал «Знай.ua» .

«Український БезЛіс. І таки вагони йдуть три рази в день, сім днів на тиждень», — йдеться в повідомленні.

Користувачі мережі не стирумають емоції, побачивши цинічне відео знищення українського лісу.

«Дрова», «Так. Кругляк орієнтовно 120-180 мм діаметра, *ігня, а не ліс. Може, і возять як дрова, тому що внутрішній мораторій на експорт деревини ще не знято, не дивлячись на тиск Європи», «Україна — це територія без охорони, тягнуть все і всьо!».

«Це не дрова, а техсировина, на жаль, на неї немає обмеження на вивіз, тому вирубують молодий ліс і відправляють на целюлозні комбінати і фабрики з виробництва меблевої плити. Зробили заборону на пиловник, а вони вирубують те, що не заборонено до вивезення», — коментують відео користувачі в соцмережах.

Разом з тим варто відзначити, що на Прикарпатті розпочалася велика повінь. Це сталося через незаконний видобуток бурштину та вирубки лісу, які руйнують породи. Серез це, велика вода з гір затоплює села і міста. Відео великої повені виклав паблік «Диванний сектор» у Facebook.

«Буде цікаво, як підуть під землю села бурштинових «старателів». Розенблату все одно, на землі обітуванну змиється, а от що дурні і жадібні українці будуть робити?», — пишуть у паблике.

Внаслідок вирубування лісів у Карпатах з’явилася масштабна повінь у західних областях України. За останні 40 років зникла значна частина лісового покриву, а тому українські Карпати не здатні утримувати вологу. Вода, яка дуже швидко стікає в долини, створює масштабні екологічні лиха.

В Україні ліс вирубується від початку 60-х років минулого століття. Кілька років тому, після катастрофічних повеней на Закарпатті Верховна Рада так і не спромоглася затвердити законопроект про заборону вирубання лісу.

Для чиновників ліс це дохід, місцевим жителям збройних пилорамами — засіб для виживання або спосіб збагачення. У невеликому селі може бути більше 20-30 законних пилорам, і всіх цікавить тільки одне — заробіток, нікому не цікава тема збереження лісу.

Ліс-кругляк продовжують відправляти з України цілими ешелонами

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB