Суббота, 17 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Участь Зеленського у виборах – це чудовий тест для нас, українців

Існує жарт, що коли дурному запропонувати посаду Президента США, то він невимовно зрадіє, нормальний задумається, а розумний вистрибне у вікно.

Подивився трохи інтерв’ю Зеленського і маю що сказати з приводу. Звісно, дуже кумедно що Гордон виставив його одразу після Коломойського, може навіть трохи іронічно натякаючи, але судячи з побаченого і почутого – він не абсолютна маріонетка і керований проект. Безумно, вплив Коломойського очевидний і може навіть критичний, але у Зеленського спостерігається цілком очевидна самостійна ініціатива на політичні амбіції.

Посудіть самі – чувак топовий актор з часів Кучми. Це означає, що він побував на безлічі корпоративів і приватних п’янок усіх ключових політичних і бізнесових фігур нашої держави за останні 15 років. Змінились три президенти – а він все ще мегапопулярний. Він бачив їх всіх у неформальній обстановці, нетверезими, звичайними людьми. З його розповідей – він виступав перед Януковичем і Медвєдєвим, коли крім них більше нікого не було. Був на дні народженні в Кучми в Партеніті, коли там виступав Елтон Джон і нам це все показували по телевізору. Бухав з Януковичем удвох в Межигір’ї тет-а-тет. Бачив усю політичну кухню зсередини. Що може здивувати людину, котра бачила п’яного Януковича в халаті? А ми прекрасно знаємо, скільки випадкових людей та відвертих аванюристів знав український політикум за свою історію. І рано чи пізно, спостерігаючи це все, в людини цілком закономірно виникає питання – якщо вони можуть тут бути, то чому не можу я? Я ж точно не гірший.

І тут є один величезний нюанс. Я зміг прослухати тільки вступну частину інтерв’ю, де ідеться про історії з життя, про сім’ю, батьків та шоу-бізнес. Там все ок, Зеленський безперечно талановитий актор і яскрава людина. Як тільки Володя почав роздумувати про те, як вирішити ситуацію з війною та Путіним – в мене кров потекла з вух. Це абсолютний тотальний п*здець, повне нерозуміння того, як влаштована система управління державою та геополітикою. Це просто інфантильний чувак, який вирішив що раз досяг успіху в одній сфері, то цілком може це повторити у іншій. Класична помилка вижившого, яку ми вже безліч разів спостерігали на прикладі Кличка, Оксани Білозір, Вакарчука та решти шоу-менів. Але ж Рейґан зміг, кажуть.

Бляха-муха, окрім Рейґана у США існує безліч державних регулюючих і стримуючих інституцій, які не дають президенту стати монархом. І щоб відправити президента у відставку – їм не потрібно на головному майдані країни відстрілювати молодих хлопців, кидати країну в економічну прірву і захищатись від Мексики, яка раптово вирішила напасти. Тепер навіть не треба іти так далеко за прикладом Рональда, якщо є свіжий Дональд, теж клоун ще той. І що, американці стали жити дуже зле? Ні, бо для них президент – це більше зовнішня політика і захист демократії у світі, аніж внутрішнє життя країни.

Але у нас президент – це чувак, який приїжджає у Верховну раду, щоб персонально чинити тиск на законотворців своєю присутністю, вести кулуарні бесіди і впливати на життя країни безпосередньо. Так робив Янукович і так само робить Порошенко.

І тому участь Зеленського у виборах та його позиції в кінцевому голосуванні – це чудовий тест для нас, українців, щоб визначити хто ми – виборці чи глядачі. І якщо він таки набере дуже багато або, не доведи господи, переможе – то я змушений буду визнати що комік він відмінний.

Володимир ГЕВКО

Loading...