Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Українці будуть виходити на пенсію по-новому: що зміниться

В Україні хочуть запустити професійну пенсійну систему, пише Politeka.

Міністерстві соціальної політики працюють над законопроектом про професійну пенсійну систему, який скоро будуть подавати на затвердження Кабінету міністрів. Про це в інтерв’ю УНН розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, передає Хвиля

«Одним з елементів появи в Україні накопичувальних пенсій ми бачимо запуск професійної пенсійної системи. І відповідний законопроект ми будемо скоро подавати на розгляд Кабінету міністрів. Саме це може бути першим елементом, який дасть можливість потім повноцінно запустити накопичувальну систему », – пояснив Шамбір.

За його словами, професійна пенсійна система передбачає переведення всіх пільгових пенсій на накопичувальну професійну систему.

«Людина, яка працювала в шкідливих умовах, буде виходити на пенсію раніше, але не за рахунок сьогоднішньої, на мій погляд, відсталою системи, коли підприємство відшкодовує пенсію Пенсійному фонду, а за рахунок накопичувальної системи», – додав він.

Також Шамбір зазначив, що професійна пенсійна система «дозволяє запустити елемент накопичення, який в майбутньому забезпечить досить дієву систему».

Відзначимо, вже в наступному році в Україні з’являться нові соціальні виплати.

Як повідомили в міністерстві соціальної політики, вже з 1 січня 2019 року допомога від держави отримуватимуть батьки дітей, що мають проблеми в розвитку або важкі захворювання.

В першу чергу, держава буде допомагати тим батькам, чиї діти страждають від важких перинатальних уражень нервової системи і вроджених вад розвитку.

Крім цього, соціальна допомога надається батькам, діти яких мають рідкісні Орфа захворювання, онкологічні, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, інсулінозалежну форму діабету I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.

У Мінсоцполітики зазначили, що державна допомога також буде виплачуватися на дітей, які потребують трансплантації органів через отримані травми. Відзначимо, що розмір соціальної допомоги на 1 січня складе 1497 грн, на 1 липня 2019 року – 1564 гривень, на 1 грудня – 1638 гривень.