Воскресенье, 27 сентября, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Українців будуть звільняти перед виходом на пенсію: скасовано важливу норму

Україна Сьогодні

 

Українців чекають різні неприємності прямо перед виходом на довгоочікувану пенсію Про це пише Знай.ua Майбутніх пенсіонерів попередили, що перед виходом на заслужений відпочинок можуть скоротити на роботі.

 

Тому, як розповідають у Пенсійному фонді, у деяких випадках доцільно стати на облік у центрі зайнятості. Так, заступник голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко розкрила алгоритм дії в разі, якщо українця звільнили до настання пенсійного віку.

 

«Підкажіть, чи можу я вийти на пенсію раніше, коли мене скоротили з роботи за дев’ять місяців до настання пенсійного віку? Маю великий стаж 35 років. Варто стати на облік в службу зайнятості?», — запитала одна з учасниць прямій лінії.

 

Ірина Ковпашко розповіла, що раніше українці у передпенсійному віці могли вийти на заслужений відпочинок раніше, якщо їх скоротили на роботі. Але на сьогоднішній день норма змінилася і це зробити неможливо.

 

«у 2011 році її скасували. Є відповідне рішення Конституційного суду з цього питання, але поки що немає жодного нормативного документа, який регулював би порядок призначення дострокових пенсій у зв’язку з скороченням з роботи», — пояснила нюанси експертка.

 

Ковпашко також додала, що в таких випадках українцям варто звернутися в центр зайнятості, де почнуть виплачувати допомогу по безробіттю, а період зарахують в страховий стаж.

 

«Хочу зазначити, що при розрахунку заробітної плати за цей проміжок часу враховують мінімальну заробітну плату», — резюмувала заступниця голови правління ПФУ.

 

Джерело: Politeka

Loading...